Sick Girl (2007)

60%
Setkání s některými lidmi patří k těm, které si nepřejete. S touhle holkou setkání nikdo nepřežije.

Sick Girl

USA, 2007, 83 minut

 

Režie: Eben McGarr

Scénář: Eben McGarr

Hrají:

Leslie Andrews (Izzy)

John McGarr (Barney)

Charlie Trepany (Kevin)

Ian Villalobos (Tommy)

 

Když se snímek jmenuje „Sick Girl“ už na vás půjde trochu nepříjemný pocit z toho, co vlastně uvidíte. Název by se dal přeložit jako nemocná, ale také jako hnusná, znechucená dívka. To všechno asi bude sedět, protože ta holka, kterou tady uvidíte, to je skutečně někdo, s kým byste se nechtěli potkat, nejspíš ani, kdyby to byla vaše příbuzná, nebo nedej bože milenka.

 Spolu mají dobrý vztah.

Úvod „Sick Girl“ je takový dvojznačný. Začíná to totiž jako nechronologické prostřihy na násilí, které Izzy provedla a které vedlo k tomu, že zabila poměrně hodně lidí, některé ještě zajala. Tohle je skutečně bezuzdné násilí a vypadá příliš samoúčelně. Myslím, že to je důvod, proč se může snímek některým hned na začátku zhnusit, protože si budou myslet, že je to pouze krvavá onanie a nic jiného, ale snímek „Sick Girl“ má přece jen trochu více k tomu, aby něco řekl.

 Co tam asi vidí?

Sledujeme celou dobu Izzy. Vnímáme jednotlivé prvky jejího života, které ji utvářely a které nakonec vedly i k tomu, že se z ní stal někdo, kdo je všem ve svém okolí nebezpečný. Vidíme ji jako celkem milou dívku, která se učí bránit, vidíme ji jako kamarádku, ale také ji sledujeme jako vražedkyni, jako běsnící násilnici, která prostě zkouší, co lidské tělo snese a co je možné člověku provést.

 Jo, tohle.

Leslie Andrews se pro roli castingově skvěle hodila, ale jako herečka je prostě špatná. V některých případech se moc snaží. Touží mimicky vyjádřit svoje šílenství, ale na to prostě nemá. To by chtělo mnohem zdatnější herečku, aby něco takového zvládla. Tvůrci tak její šílenství eskalují především jednotlivými scénami a násilím, které dívka provádí ostatním. To nakonec – naprosto nezměnitelně – vede k závěru, který musí být tragický a který musí skončit stejně násilně, jako příběh začal.

 Asi už jich zabila dost.

„Sick Girl“ je snímek, který nebyl natočen za velkou sumu, ale zase tak moc to nevadí, protože tvůrci si daly celkem záležet na gore. Není toho mnoho, ale budu brát jako záměr, že některé skutečně hnusné scény nechávají odehrát mimo kameru. Snímek pak nakonec vyznívá přesně tak, jak toužili – psychologická degradace člověka na běsnící monstrum, které se utrhne ze řetězu tak, že už nebude tušit, co jeho činy způsobí.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář