Sie tötete in Ekstase (1971)

70%
Ženy asi dost zabíjejí ve chvíli orgasmu... nebo tak něčeho, co film nedokázal zachytit.

Sie tötete in Ekstase

Západní Německo, Španělsko, 1971, 73 minut

 

Režie: Jesús Franco

Scénář: Jesús Franco

Hrají:

Soledad Miranda (Paní Johnson)

Fred Williams (Dr. Johnson)

Paul Muller (Dr. Franklin Houston)

Howard Vernon (Prof. Jonathan Walker)

 

On i ten německý název „Sie tötete in Ekstase“ je celkem jasný, ale mezinárodní distribuční pojmenování „She Killed in Ecstasy“ dává tušit, o čem asi snímek bude. Ano, zkráceně řečeno vypráví o ženě, která zabíjí ve chvíli, kdy si to užívá. Ale nečekejte nějaký vyloženě explicitní film. Popravdě jsem měl pocit, že i na své poměry se Jesús Franco držel docela zpátky.

Asi ráda kouří.

Že by bylo společnou německo-španělskou koprodukcí? Zrovna od Němců bych čekal, že se klidně odvážou. Ale tady ne. Je zde nahota, je moc hezká, ale není to něco, co by mělo vyloženě pobouřit. I když je zde opět zajímavé spojení nahoty a brutality, které funguje, a to i přesto, že snímek „Sie tötete in Ekstase“ není nějak extra explicitní. Všechno je to tak nějak uměřené.

Muže má ráda.

A o čem že snímek „Sie tötete in Ekstase“ vypráví? Doktor Johnson (Fred Williams) je vědec, který má metody, které nebudou veřejností považovány za přijatelné – dělá experimenty, které jsou spojeny s teprve se vyvíjejícími plody. Přijdou mu na to, odkopnou ho, a on i přesto, že miluje svou krásnou, mladou manželku, spáchá sebevraždu. To ona nepřenese přes srdce.

Ráda se jim předvádí.

Johnsonova manželka (Soledad Miranda) se rozhodne, že všichni, kdo měli nějaký podíl na to, že se její manžel zabil. Jelikož je krásná, nemá problém se dostat chlapíkům do postele, a pak je v nejlepším – kdy „v nejlepším“ přichází asi tak maximálně po minutě mazlení – použije nějaký tradiční i netradiční nástroj, aby se jich zbavila. Kupodivu ani umírání tu nevypadá moc zdařile.

A ráda je mučí.

Jesús Franco mě baví. Proto mě baví i stylizace filmu „Sie tötete in Ekstase“. Jasně, není to v oblasti sexu ani v oblasti násilí nijak skvělé. Ale má to svoje kouzlo. Však už je filmu také skoro 50 let! A to není zrovna málo. Je fakt, že se vám horor „Sie tötete in Ekstase“ musí trefit do noty, jinak pro vás bude celkem obyčejný, ale mě se i svou nevyvážeností do noty prostě trefil.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář