Silent But Deadly (2011)

35%
Hororová komedie, v které se pořádně vyřádil Jason Mewes. Tentokrát si on zahrál na mlčenlivého.

Silent But Deadly

Kanada, 2011, 80 minut

 

Režie: Stephen Scott

Scénář: Lori Kelly, David Pluscauskas, Joel Plue a Erin Berry

Hrají:

Jason Mewes (Thomas)

William Sadler (Capper)

Jordan Prentice (Šerif Shelby)

Kim Poirier (Sandra)

 

A máme tu další hororovou komedii, která se tak trochu utrhla ze řetězu a horor je to jen proto, že je v hlavní roli zabiják, který si vybírá různé nástroje k tomu, aby svoje oběti odpravil. Nijak pak nepřekvapí, že je to komedie skutečně ujetá, když v hlavní roli je Jason Mewes, který je asi nejlépe známý z filmů Kevina Smithe, kde ztvárnil roli Jaye, výmluvnějšího parťáka Mlčenlivého Boba.

 Já mm Jasona prostě rád.

Hororové komedie to mají těžké, protože konkurence je tu poměrně vysoká a každý druhý tvůrce si myslí, že natočit hororovou komedii je strašně jednoduché. Ale ono se ukazuje, že to tak jednoduché není. Humor musí mít nějaký rytmus, musí být dobrý, musí zaujmout, musí se prolínat filmem a ne jen vyskočit v nějakých scénách, kde to ani nemá smysl. Snímek „Silent But Deadly“ se rozhodl jít cestou v podstatě čisté komedie, kde je od začátku jasné, že to nebude ani trochu vážné.

 Však se je taky nesnažila zakrýt.

Příběh začíná na jedné farně, kde postava Jaye Mewese šmíruje dvě holky, jak si začínají užívat. Jejich otec po něm jde s brokovnicí, ale nakonec to skončí trochu jinak, než si tatík představoval. Thomas odchází s farmy a zanechává za sebou hodně krve. V tomhle směru je snímek skutečně efektní a gore je tu hodně dobré. Bohužel je ve většině případů digitální, což mu přece jen trochu na zajímavosti ubírá.

 William Sadler dostal, co si možná ani nezasloužil.

Většina děje se odehrává na natáčení fiktivního snímku, kde se Thomas stane asistentem. Tam si přivezl i svou kozu, což je tvor, kterého má nejraději. Když mu na kozu nikdo nesáhne, všechno bude v pohodě, ale pokud by se jí něco stalo... dojde k běsnění. Některé scény a některé postavy jsou tu tak ujeté, že jim prostě neodoláte a sem tam se zasmějete. A to je dobře komedie by to alespoň jednou mohla způsobit.

 Tady vypadá jako nakreslená.

„Silent But Deadly“ přesto není nějakou zásadní žánrovou záležitostí, ale sem tam prostě docela ujde. Když nebudete nároční, tak si snímek docela užijete. Co si asi moc neužijete, to je konec, který přichází až moc rychle a bez toho, aby se ve snímku cokoli vyřešilo. To je celkem velký problém. Tím se před vás staví jen horor, který se chce předvést, ale nenabídne vám ani pořádné rozuzlení. Takový polotovar, na němž by chtělo ještě zapracovat.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (slasher, zvířata, komedie)


Přidat komentář