Sinister 2 (2015)

50%
V tomhle případě platí, že podruhé už to prostě není ono.

Sinister 2

Sinister 2

USA, Velká Británie, 2015, 97 minut

 

Režie: Ciarán Foy

Scénář: Scott Derrickson a C. Robert Cargill

Hrají:

James Ransone (Ex-Deputy So & So)

Shannyn Sossamon (Courtney Collins)

Robert Daniel Sloan (Dylan Collins)

Dartanian Sloan (Zach Collins)

 

„Sinister“ je snímek, který mě osobně dostal a neskutečně jsem si ho užíval. Svezl se spolu s vlnou dobrých filmů jako Mama, „Insidious“ nebo „V zajetí démonů“. Jedná se o filmy, které považuji za hodně kvalitní. Ale zatím pouze snímku „Insidious“ vyšlo to, aby se stal sérií, která bude kvalitativně dobrá a udrží si dobrou úroveň děsu. „Sinister“ se o to v roce 2015 pokusil také.

 Čím víc budeš křičet, tím spíš tě uslyší.

Na co bylo možné navazovat? Tak asi nemělo smysl moc navazovat na příběh hlavních postav z prvního filmu, když to s nimi dopadlo ne zrovna hezky, alespoň s některými. Co je silnou stránkou filmu „Sinister“, to je jeho příšera. Jedná se o parádního bubáka, který má celkem jasný modus operandi. Sleduje oběti, pak je zabije krutým způsobem. U toho se pak ještě zjeví. A tohle je všechno zachyceno na staré filmové kotouče, které je možné si promítnou na promítačce.

 Se zase při focení pohnul...

Člověk nemusí mít strach, že by se promítačka rozbila, protože tahle holka je nesmrtelná, stejně jako filmy, které se na ní promítají. Ve snímku „Sinister“ jsme se o tom mohli přesvědčit. Tentokrát ale filmy nesleduje dospělý, ale dítě. Dylan je synem Courtney (Shannyn Sossamon), se kterou – a také se svým bratrem – utíká před násilnickým otcem. Ano, osobní drama je tak zajištěno dokonale. A malý Dylan má také nějaké motivace k tomu, aby případně i jako nevinné dítě udělal něco zlého.

 Jak chcete telefonovat, když nebudete moct mluvit.

Dylan nesleduje ošklivé filmy se zabíjením, které je opět relativně velmi dobře natočeno a je celkem originální, proto, že by sám chtěl, ale proto, že je k tomu nucen dalšími dětmi. Ano, není složité si domyslet, že tyhle děti nemají zrovna moc společného s roztomilými dětmi z vašich představ o rodičovství. Tohle jsou pořádné bestie, navíc jsou to duchové, kteří jsou pěkně sjednoceni pod démonem Bagulem, který je tím správně děsivým maskotem celé dvoudílné série.

 Děti se koukají, na co nemají.

„Sinister 2“ je klasickým pokračováním. Bohužel. Není zde skoro žádná invence, jen je zde snaha rozpracovat postavy v dostatečně dramatickém příběhu, který by pak opodstatnil to, proč se znovu děje to samé a proč může Bagul zase zabíjet rodiny ve velkém. Většinu tedy jen prostřednictvím promítačky, ale hrozba pak visí i nad rodinou, kterou sledujeme. Tohle je opravdu jediná invence, která byla do filmu přidána. Rozhodně už zde nečekejte stejně skvělou děsivou atmosféru jako v prvním filmu. Prostě jen snaha navázat na něco dobrého.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář