Blood: The Last Vampire (2000)

70%
Dobré japonské anime v hororovém stylu.

Blood: The Last Vampire

Japonsko, USA, 2000, 48 minut

 

Režie: Hiroyuki Kitakubo

Scénář: Kenji Kamiyama a Katsuya Terada

Hrají:

Yûki Kudô

Saemi Nakamura

Joe Romersa

Rebecca Forstadt

 

Poslední dobou se mi nějak daří narazit na kratší filmy než je klasický hodina a půl stopáže. Když ale jde o anime, tak se rád podívám na cokoli. No, a pokud je to něco, co navíc jasně disponuje hororovými předpoklady, dalo by se čekat, že to bude zajímavé a že to bude mít popřípadě skvělou atmosféru, kterou Japonci, když chtějí, dovedou vytvořit hodně dobře. V animaci je to ale přece jen náročnější.

 Asi bych od ní ani moc pomoc nechtěl.

„Blood: The Last Vampire“ je anime, které má i svého hraného následovníka. Film Krev: Poslední upír nebyl zrovna něčím, co by bylo skvělé. Bylo to hodně zaměřeno na akci, což nakonec vedlo k tomu, že zde nebyla žádná hororová atmosféra. Ale jako vyvražďování to mohlo dopadnout dobře. Anebo spíš ještě lépe, kdyby se Japonci pořádně utrhli ze řetězu, což se nestalo. Co tedy mohlo nabídnout původní anime?

 Vizuální stránka je zajímavá.

Anime nabízí mnohem lepší atmosféru, to v první řadě. I díky kresbě je tohle skutečně pěkně temné a z každé chvilky cítíte, že tohle je něco, kde se může cokoli stát. A pak najednou Japonci přijdou se zábavnou vložkou, která je skutečně vtipná, aby ji nahradili další krutou scénou. Tohle je prostě něco, co velmi dobře funguje. Navíc díky krátké stopáži to pořádně odsýpá.

 Parádní záběr.

Příběh je pak takový, jaký můžete znát z hrané verze. Hlavní postava Saya je poslední žijící upír, který pracuje pro americkou tajnou službu a řeší případy, na které není nikdo jiný stavěný. Kolem ní se pak točí celý příběh a všechna monstra, která se v ději objeví. Navíc anime dovoluje se odvázat ze řetězu, což se projevuje místy v tom, že teče hodně krve. Ale je pravda, že zase tak brutální „Blood: The Last Vampire“ není.

 Umí se pěkně naštvat.

Poslední dobou mám docela štěstí na dobré animované příběhy, které mají skvělou, hororovou atmosféru. „Blood: The Last Vampire“ je krásnou ukázkou toho, že horor je možné natočit v animované podobě. Má to výbornou atmosféru a také příběh není špatný. Tohle je něco, co by se dobře vyjímalo v nějaké delší sérii, což nakonec také vedlo ke spin-offům, které „Blood“ měl.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář