Siren Song (2016)

25%
Bohužel v konečném důsledku docela nuda.

Siren Song

Velká Británie, Nový Zéland, 2016, 74 minut

 

Režie: Benedict Mart

Scénář: Lisa Edwards, Fletcher N. Brown a Brigitte Jean Allen

Hrají:

C. Thomas Howell (Ryan)

Matt Silver (Dan)

Rikke Leigh (Callie)

Eloise Oliver (Lydia)

 

„Píseň sirén“, jak by se dal název snímku přeložit, zní tak hezky poeticky, až byste si mysleli, že se pod tímhle názvem bude skrývat docela zajímavý horor. Navíc britsko-novozélandská koprodukce také nezní špatně. Jenže jak se ukáže, „Siren Song“ je snímek, který vlastně ničím výrazně zajímavý není. Snad jen ta úvodní titulková scéna se docela povedla a stojí za zhlédnutí.

 Že by vodní sirény?

Hlavní mužskou postavou je šéfkuchař vegetariánské restaurace a také kritik jídla, jehož manželka byla právě zavražděna. Kým asi? Není to vyloženě zásadní prvek, ale má to svůj význam. Důležitější je skutečnost, že si šéfkuchař už našel novou známost. Jmenuje se Callie a on si myslí, že by to mohlo být celkem vážné. I proto ji překvapí na ostrově, kde Callie žije. A nežije tam sama.

 Všichni se tváří divně.

Ne, Callie nemá manžela, ani nic podobného, ale má dvě sestry. Jasně, spousta lidí má sourozence. Ale tyhle holky jsou na první pohled trochu zvláštní. A ostrov se nezdá být zrovna skvělým místem pro život. Jako kdyby tu bylo nějaké prokletí, nebo co, protože tu docela dost často mizí lidé, kteří se sem rozhodnou zavítat. Šéfkuchařův kámoš to také pozná na vlastní kůži.

 Tak hezky uvolněná.

I když byste si mohli myslet, že na ostrově bude probíhat nějaký pořádný masakr, tak v konečném důsledku se vlastně nic moc drsného neděje. Všechny násilné scény jsou takové křečovité a není v nich nic, co by dokázalo člověka, kdo má rád drsnější horory, zaujmout. Popravdě, ono ve filmu není ani moc toho, co by zaujalo i obyčejného fanouška hororu. Tohle není děsivý film, ani v jedné scéně vás nedostane.

Nějak moc klidná. 

„Siren Song“ je zklamání. Název, ale i začátek nabudily na to, že tohle by mohlo být něco, co bude hezky vycházet z mytologie, ale ona úvodní titulková scéna je zajímavější než veškerá stopáž, která následuje. Je to škoda, protože potenciál zde byl, ale natočit to jako divnou vyvražďovačku prostě nebyl nápad, který by z toho skutečně něco vykřesal. Hezký, ale sterilní vizuál tady mnoho nezachrání.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář