The Shed (2019)

60%
Přitom to byla jen taková obyčejná bouda na nářadí.

The Shed

USA, 2019, 98 minut

 

Režie: Frank Sabatella

Scénář: Frank Sabatella, Jason Rice

Hrají:

Jay Jay Warren (Stan)

Cody Kostro (Dommer)

Sofia Happonen (Roxy)

Frank Whaley (Bane)

 

Není to vyloženě nadprůměrné, ale nemůžu si pomoct, tenhle horor mi nepřišel ani špatný, ale ani vyloženě skvělý. Něco mě na něm ale bavilo. Snad ten malý prostor, na němž se odehrává snad to, jak bylo na celém filmu vidět, že tohle sice možná točí filmaři, kteří nemají moc financí, ale byla v tom radost, byla v tom touha natočit horor, což se nakonec i povedlo. Horor to je.

V té boudě něco je.

Horor je to především proto že se zde odehrávají celkem drsná úmrtí, ale snímek „The Shed“ nehraje jenom na násilí, to zase ne. Jsou zde i scény, které jsou vyloženě atmosférické. A ona k tomu ta bouda, kolem níž se všechno točí, docela vybízí. Je to jen bouda na nářadí, takový malý dřevěný domek, kam byste tak maximálně zaparkovali auto a už by se tam nic moc dalšího nevešlo.

On to prozkoumá.

Ano, omezený prostor snímku „The Shed“ rozhodně sluší, i když je zábavné, že se uvnitř boudy v podstatě nenacházíme, sledujeme primárně hlavního hrdinu mimo tuto boudu. Ale všechno dění se soustředí na ní. Jako kdyby byla obrovským magnetem, který na sebe neustále stahuje pozornost. A to je velmi dobře, protože to prostě funguje a dovede to strhnout.

Něco objevil?

Frank Sabatella není tvůrce, který natáčí nějaké skvělé horory, na něž se budou stát zástupy, ale je to člověk, který se snaží, aby jeho filmy skutečně horory byly, aby byly krvavé, drsné a se tam jste se u nich i lekli. A to se mu daří i v případě tohoto relativně jednoduchého snímku, kde cílí na to, že mladík s dědou žijí v domě, u něhož stojí bouda, do níž se cosi skrylo před slunečními paprsky.

A sakra...

Americký horor „The Shed“ je ukázkou toho, že Frank Sabatella by rozhodně měl točit další filmy. Fandy hororového žánru dokáže oslovit a ty ocení úsilí, které do filmu dává, stejně jako jeho schopnost skutečně natočit horor. Ano, jsou to celkem levné horory, ale jsou dobře natočené je z nich cítit kvalitu a lásku k žánru. A to u mnohé amatérské produkce prostě nemáte. Tady ano.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář