Skinned Deep (2004)

20%
Těch komedií se zdegenerovanými členy vidlácké rodiny je možná až moc.

Skinned Deep

USA, 2004, 97 minut

 

Režie: Gabriel Bartalos

Scénář: Gabriel Bartalos

Hrají:

Les Pollack (Jed)

Linda Weinrib (Gloria Jean Rockwell)

Eric Bennett (Phil Rockwell)

Lee Kociela (Matthew Rockwell)

 

Hororová komedie je spojení, které je na první pohled hodně nebezpečné. Lze totiž snadno předpokládat, že pokud to bude komediální, už to nebude tak hororové. Anebo bude chybět humor, aby to vůbec hororové mohlo být. No, a pak je samozřejmě třetí varianta, že ve skutečnosti není film ani komediální a ani hororový, ale prostě tak pouze na první pohled vypadá. V případě snímku „Skinned Deep“ – asi celkem logicky, jinak bych o tom nepsal – došlo právě na variantu třetí.

 Jako za starých časů, tenhle borec chodí ke kováři.

Hororová historie má v oblibě divné rodinky, které jsou nějakým způsobem zdegenerované nebo zmutované. Asi stačí říct hned tu nejslavnější, která má v čele Leatherface. V tvorbě Toba Hoopera by se daly najít i další, podobně je tomu i v sérii „Wrong Turn“. Snímek „Skinned Deep“ se vydal přesně touhle cestou rodinky, která se křížením mezi sebou a kdoví čím ještě dostala do stavu, kdy jsou její členové skutečně fyzicky podivní a navíc mají vražedné choutky.

 Doslova malý bráška.

Rodina – celkem normální, americká, ne ta degenerovaná – jede na výlet, ale píchnou pneumatiku. Rychle zjišťujeme, že jejich defekt rozhodně nebyl náhoda, ale cílená událost, a tak se brzy naši „hrdinové“ dostávají do kontaktu s místními mutanty. To vede k tomu, že téměř celá cestující rodina umírá. Tohle se udá v prvních patnácti minutách a vy si říkáte, co asi bude dál. No, co si budeme povídat, moc toho není, ale v první řadě je to příšerně natočené.

 Brain nebo Brian, je to jedno.

Gabriel Bartalos očividně neměl s režií žádné zkušenosti a na filmu se to velmi projevilo. Jsou zde zpomalovačky, dlouhé záběry, zbrklé švenkování kamerou, ale nic z toho není na správném místě. To celkově vytváří dojem, že je film jen slepencem jednotlivých scén, které nedovedou vytvořit ten správný efekt, a to ani v případě humoru, ani v případě hororu. Celkově se na „Skinned Deep“ velmi těžko kouká, protože je to neskutečná ukázka režisérského amatérismu.

 Přežije alespoň ona?

Na Gabrielovi Bartalosovi je vidět, že jeho hlavní specializací jsou triky. O snímku „Skinned Deep“ se pak dá říct jediné – má dobrou trikovou stránku a některé efekty jsou zde skutečně povedené. Není to úplně gore extratřída, ale rozhodně to patří k tomu lepšímu, pokud pomineme, že sem tam se ani tenhle film nevyhnul digitálním trikům. Jinak je to ale špatně natočená příšernost, na kterou nemá smysl koukat.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (slasher, vrazi, komedie)


Přidat komentář