Slasher: Kat

60%
První sezóna vypadala hodně nadějně.

Slasher: Kat

8 dílů, 2016

 

Tvůrce: Aaron Martin

Hlavní postavy:

Katie McGrath (Sarah Bennett)

Brandon Jay McLaren (Dylan Bennett)

Steve Byers (Cam Henry)

Patrick Garrow (Tom Winston)

 

Když jsem viděl, že na Netflixu je seriál, který se jmenuje „Slasher“, musel jsem se na něj podívat, protože to je prostě název slibný. A celý koncept také nezní vůbec špatně. Jednoduše seriál, kdy každá sezóna je uzavřeným slasherem, prostě vyvražďovačkou, kde se objevuje nějaký ujetý vrah. Tohle je návrat k osmdesátkové klasice. Hodně mě zajímalo, jak se to povedlo, protože třeba seriál „American Horror Story: 1984“ tohle zvládl velmi dobře.

Kat je drsňák.

Když jsem se podíval na první díl první sezóny seriálu „Slasher“, která má podtitul „Kat“, byl jsem doslova nadšený. Bylo to hodně drsné, bylo to v duchu klasických vyvražďovaček a na člověka mohla jít i trochu děsuplná atmosféra. Tohle rozhodně bylo něco, co jsem chtěl dál sledovat. Postavy nebyly špatně rozehrané. Byla zde minulost před třiceti lety, kdy došlo k odporným vraždám, ale minulost, která se vrací.

Mají se moc rádi.

Do městečka, kde byli zabiti její rodiče, se vrací Sarah Bennett (Katie McGrath), která si ale rodiče nepamatuje. Narodila se totiž v noci, kdy zemřeli. Na Halloweena. Ano, ta úvodní scéna v minulosti fakt není moc pěkná. A pak se rozjíždí další dění. Vrah útočí i v současnosti. První vražda hned v prvním díle je pořádně drsná. Seriál slibuje, že je sakra se na co těšit. Jenže pak přijdou další díly...

Původní kat.

Zápletka první sezóny se zbytečně komplikuje, dostává prostor moc postav, jak se scenáristé snaží o to, aby všechno zamotali, i když je bohužel celkem brzy jasné, kdo bude vrah, protože už moc jiných možností nezbývá. A ono je i to jeho vzezření takové všeříkající. Bohužel, je to nakonec až moc přímočaré a ještě ke všemu je to všechno vysvětleno špatnou rodinou minulostí, blbý vztahem s matkou a příliš vlnou otcovskou rukou... Strašný kýč.

Hadi jsou zlí...

První sezona seriálu „Slasher“ má skvělý rozjezd, ale postupně ztrácí dech a nemá moc čím překvapit. Volí klasický vývoj zápletky, chce být zbytečně zamotaný a věnuje moc času epizodním rolím, jako je případ i šéfa policie, který kdyby zde nebyl, tak by se asi ani tolik nestalo. I tak ale ve mně zůstává chuť se podívat na další sezóny, protože by to třeba ještě mohlo překvapit. Minimálně dalšími skvěle provedenými vraždami.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář