Sutures (2009)

60%
Ti doktoři jsou někdy pěkní šmejdi. Vezmou vám orgán, ani se nezeptají.

Sutures

USA, 2009, 83 minut

 

Režie: Tammi Sutton

Scénář: Brian Moon, Carlos Lauchu a Jacqueline A. Kelly

Hrají:

Andrew Prine (Dr. Hopkins)

Jason London (Detektiv Zane)

Carlos Lauchu (Alexander Tatum)

Allison Lange (Sienna)

 

Je škoda, že snímek „Sutures“ je dost ukecaný a msto toho, aby pořádně hrál na to, jak bude podívaná pro diváka drsná, tak se snaží o příběh, který končí něčím, co by se dalo označit jako mindfuck, i když ten moment překvapení nebude rozhodně tak silný jako v případě jiných filmů, které na to finální odhalení také hrají. Ale musím říct, že jsem rozhodně nebyl zklamaný.

Co se asi bude dít...

Anglický název „Sutures“ by se dal přeložit jako stehy“ nebo „šití“, což celkem přesně odkazuje na to, kolem čeho se celá zápletka točí. Na tělech lidí, kteří jsou postavami filmu „Sutures“, se totiž objevují jizvy, které mají celkem jednoznačný účel – jejich vytvoření se z těla něco dostalo ven a zručný chirurg to místo následně zašil. Tedy ne až tak zručně, aby jizva nebyla vidět.

Zlý pan doktor.

Začátek děje je celkem klasický a nenajdete v něm nic vyloženě originální. Skupina mladých lidí si vyjede za město. Pak už to ale začíná být trochu zajímavější. V oblasti se totiž vyskytuje jeden doktor, který shání orgány. A nemá ani tolik slušnosti, aby se dárců zeptal, jestli je skutečně darovat chtějí. A tak se lidé probouzejí, není jim zrovna moc dobře a na těle mají jizvu, kudy jim byl nějaký orgán nebo jeho část vyoperován.

Krev nechybí ani na oblečení.

Pokud si myslíte, že bude snímek „Sutures“ nějak moc explicitní, tak se budete muset smířit s tím, že zase nějak moc velká jízda to nebude. Jasně, počítejte s tím, že nějakou krev tu uvidíte, ale názorné vyoperovávání orgánů tu moc není, nebylo cílem tvůrců tohle zachytit. Opírali se totiž o scénář, který považovali za tak silný, že přehnanou explicitnost prostě vynechali.

Že by plastika?

Americký snímek „Sutures“ mě docela mile překvapil. Není to vyloženě skvěle odvedená práce, ale je to práce odvedená dost dobře. Příběh vyloženě nenudí, vlastně mě docela bavil, a to i s tím finálním odhalením, na které se zde hraje až trochu moc. Není zde zbytečně moc krve, je zde snaha směřovat všechno do příběhu, což oceňuji. Snímek jen v konečném důsledku není moc děsivý.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vědci, vrazi)


Přidat komentář