Slasher: Kdo za to může

50%
I když je druhá sezóna obecně lépe hodnocena, mě tolik nebavila.

Slasher: Kdo za to může

8 dílů, 2017

 

Tvůrce: Aaron Martin

Hlavní postavy:

Leslie Hope (Judith)

Lovell Adams-Gray (Peter)

Jim Watson (Noah)

Christopher Jacot (Antoine)

 

Druhá série se zaměřila na celkem ohrané téma ve slasherech, ale na druhou stranu je to i pocta těm, které žánr utvářeli. Není to vlastně vyloženě téma, je to spíše prostředí, kde se děj odehrává. Alespoň tedy částečně a v tom období, na jaké jsme zvyklí. Jedná se o kemp v období, kdy jsou zde táborníci a jejich vedoucí. A pak i kemp v období, kdy tu skoro nikdo není.

Bude zima, bude mráz.

Stalo se to před pěti lety. Byli všichni vedoucími na letním táboře. Jen jich bylo ještě o jednu víc. Ale Talvinder (Melinda Shankar) už mezi nimi není. A všichni ví proč. Došlo k jedné takové nehodě. Ale byla to vlastně nehoda? Druhá sezóna si s tímhle tématem hraje velmi dobře a až postupně nám odhaluje, co se vlastně stalo a kdo je opravdu na vině. A kdo bude trpět.

Postavíme sněhuláka.

Vedoucí tábora se sházejí po pěti letech. Je to skoro výročí toho, co udělali, ale důvod je prozaičtější – životy většiny z nich nejsou zrovna klidné, a tak se rozhodli, že je na čase tuhle kapitolu s mrtvou za sebou uzavřít. Mrtvá je v lese, schovaná, prostě ji pohřbí a bude všechno v pořádku. Nebo takový je plán. Jenže plány jsou od toho, aby se neuskutečnily. A to se děje i v tomhle případě.

Fuuuj, žlutej sníh!

Druhá sezóna se v češtině jmenuje „Kdo za to může“, což je tak nějak hezké označení toho, že má divák celou dobu tápat. Ale to je pro horory ve slasherovém ranku celkem normální. Divák má být napnutý až do konce, být zvědavý na to, kdo je vlastně vrahem. A tady je to tak zamotané – což je způsobeno i skutečností, že se zde hodně skáče v čase – že nakonec asi i překvapeni budete.

Že by vrah?

Druhá sezóna seriálu „Slasher“ není o moc horší než sezóna první, na druhou stranu už mi přišlo, že je to až příliš roztahané. Nějak už mi vlastně bylo jedno, kdo je vrahem. Ale musí se nechat, že bylo pořád skvělé vidět, jak se daří nějaké triky dotáhnout k až neskutečně odporné dokonalosti. Ale sem tam mi přišlo, že toho není tolik, kolik bych si u slasheru, navíc takto dlouhého, přál.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář