Sleepaway Camp II: Unhappy Campers (1988)

50%
Pokračování, které je oproti prvnímu filmu prostě průměrné.

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

USA, 1988, 80 minut

 

Režie: Michael A. Simpson

Scénář: Fritz Gordon podle postav Roberta Hiltzika

Hrají:

Pamela Springsteen (Angela)

Renée Estevez (Molly)

Tony Higgins (Sean)

Valerie Hartman (Ally)

 

„Sleepaway Camp II: Unhappy Campers“ je pokračováním snímku „Sleepaway Camp“, což je sice z názvu celkem jasné, ale už není jasné, jak je možné, že snímek pokračoval. V závěru prvního filmu sice nedojde ke smrti vražedkyně, nebo k něčemu takovému, ale vražedkyně je odhalena, a tak není úplně pochopitelné, jak je možné, že zase může být v klidu na táboře, navíc ještě v těle jiné protagonistky.

 Tohle není milosrdný pohled.

Logická návaznost na první film tedy moc nefunguje, ale co si budeme namlouvat, v hororu tohle není nějaký moc závažný problém a děje se to docela často. Přesto mi to trochu vadí, a to hlavně proto, že se mi snímek „Sleepaway Camp“ líbil a jsem si jistý, že by samostatně, nikoli jako začátek série, stál o něco lépe. Ale dobře, tvůrci do toho šli a nutno říct, že naprostou kravinu nestvořili.

 I na sex dojde.

Angela se vrací do tábora, ale tentokrát nikoli jako jedna z účastnic, ale jako vedoucí. Nehraje ji již Felissa Rose, ale ztvárnila ji Pamela Springsteen, což je sestra o něco slavnějšího amerického zpěváka Bruce Springsteena. Angela má pořád svůj nevinný obličej, ale není ráda, když děti dělají nepořádek a nejednají podle pravidel, která jsou táborem anebo jí samotnou nastavena. A je jasné, že když přijde provinění, musí přijít i „náležitý“ trest.

 První odkaz.

Angela je tím, kdo trestá – a tady mimochodem nastupuje další nelogičnost. Jak je možné, že zabije tolik lidí a nikdo si z toho moc nedělá? Ano, film „Sleepaway Camp II: Unhappy Campers“ má trochu komediální nádech, o tom žádná, ale některé věci jsou trochu moc. Na druhou stranu, dočkáte se i narážek na klasiky slasheru, kdy se zde objeví kostýmy z filmů „Pátek třináctého“ a „Noční můra v Elm Street“, kdy obojí je využito jako vhodné rekvizity.

 Druhý odkaz.

Zabíjení ve snímku „Sleepaway Camp II: Unhappy Campers“ je celkem nápadité, za což má film plusové body, na druhou stranu zde není v podstatě nic vidět, většinu toho si musíte domýšlet. „Sleepaway Camp II: Unhappy Campers“ prostě hraje na to, že vrahem ve slasheru může být i na první pohled nevinná dívka. Návaznost na předchozí dění se neřeší a divákovi se tak má dostat jen ta hororová zábava. A ta se dostaví.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (slasher, vrazi, komedie)


Přidat komentář