Smash Cut (2009)

30%
Snaha napodobit Herschella Gordona Lewise se moc nevyplatila.

Smash Cut

Smash Cut

Kanada, 2009, 86 minut

 

Režie: Lee Demarbre

Scénář: Ian Driscoll

Hrají:

David Hess (Able Whitman)

Jesse Buck (Isaac Beaumonde)

Michael Berryman (Philip Farmsworth Jr.)

Ray Sager (Reverend Roscoe Boone)

 

O tom, že byl snímek natočen jako „pocta“ starým hororům, se asi nedá moc pochybovat. Z filmu je cítit, že tvůrcům se zalíbily staré gore horory, a tak jim chtěli vzdát hold podle svého, a to jednoduše tím, že natočí něco, co bude stejně špatné, jako to nejhorší, co kdy natočil Herschell Gordon Lewis. Ano, je to právě on, komu se chtěli tvůrci přiblížit nejvíce, a to tím, že se o to špatné snažili maximálně.

 Mám ruce.

Jenže vzdát poctu Hershellovi a natočit něco, co by Hershell natočil, není tak úplně to samé. Tvůrci se v podstatě rozhodli, že půjdou v jeho stopách, využijí hodně levné gore, které vypadá na první pohled hrozně ve smyslu uvěřitelnosti, do toho dají podivné postavy, které se chovají jako idioti a je celkem jedno, jestli je hraje nebo nehraje nějaká známá tvář. Špatní jsou bez výjimky.

 A teď mám i hlavu!

Je hezké vidět, že herci jako David Hess nebo Michael Berryman si ze sebe umějí udělat srandu, na druhou stranu je trochu smutné, že tahle sranda je prostě tragická v tom, že není vůbec vtipná. Mohou si na sebe vzít paruku, jakou chtějí, pitvořit se, ale to prostě neznamená, že to bude zábava. Škoda je, že ani to gore nebylo nějak pořádně využito, protože opakování toho, co dělal Herschell, mi v tomhle případě přijde opravdu jen jako opakování a nic jiného.

 Je to cvok!

Dějově je film hodně tupý, kdy vlastně jde o to, že režisér v podání Davida Hesse, chce natočit snímek podle své vize. Ano, je to šílenec, a ano, je to šílenec krvavý, takže dojde na to, že zde poteče krev, budou se uřezávat končetiny, rozřezávat vnitřnosti. Kdyby si jen trochu té práce s tím gore tvůrci dali, tak posunou tuhle „poctu“ do jiných sfér. A stačila by pak jen přítomnost samotného Herschella, aby bylo vidět, komu se pocta vzdává.

 Taky má hlavu.

Herschell Gordon Lewis se ve snímku skutečně objevuje, a tak je hned na první pohled vidět, komu je snímek určen. Ale myslím, že ani fanoušci Herschella moc neocení to, že zde je někdo, kdo ho kopíruje a nedává snímku nic navíc. Je škoda, že s celkem zajímavými hororovými herci minulosti se nepodařilo vytvořit něco, co by skutečně mohlo být poctou starému brakovému hororu.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (gore, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář