Smrtící kruh (2010)

20%
Hledání sériového vraha, který je trochu šílený.

Smrtící kruh

Circle

USA, 2010, 88 minut

 

Režie: Michael W. Watkins

Scénář: Brad Tiemann

Hrají:

Jason Thompson (Gavin)

Silas Weir Mitchell (Bennett)

Erin Reese (Chloe)

Peter Onorati (Chief)

 

Začátek nám v podstatě řekne všechno důležité. Máme tu nějakého šílence, který nemá problém s tím, že někoho zabije. Vlastně mu nedělá problém zabít někoho, kdo je svázaný. Proč to udělal? To nám není až tak moc řečeno, ale popravdě, když důvod zjistíte, není na tom nic skvělého, spíše jen snaha scenáristicky trochu ozvláštnit film, který v jiném ohledu zvláštní není.

Ten pohled!

James Bennett (Silas Weir Mitchell) je oním vrahem, kterého jsme na začátku sledovali. Došlo k jeho útěku, i když FBI pracuje na tom, aby ho dopadla, Bennett zatím uniká a nevpadá to, že by spolupráce s místní policií měla pomoct. Alespoň do chvíle, kdy zjistí, kam vlastně Bennett míří. Míří totiž do svého rodného domu, do domu, kde vyrůstal a kde má svou minulost.

I na nahotinky dojde.

Na tom by nebylo nic až tak strašného, kdyby dům nebyl zrovna obývaný poměrně velkou skupinou mladých lidí, kteří se rozhodli, že osmnáct let po prvních Bennettových vraždách je docela dlouhá doba a že by bylo celkem fajn, v rámci studia vysoké školy se zaměřením na psychologii, zjistit, jak se rozvíjela osobnost vraha. O tom by se pak dala napsat docela dobrá závěrečná práce.

A na zabíjení.

Podle toho, co sledujeme, jsem ale neměl pocit, že by studentům šlo skutečně o to, že se chtějí vzdělávat, je to klasika, kde se paří, šuká, a tak podobně. Pak už jim jde jen o to, aby se bránili a aby alespoň někdo dokázal přežít. Film nemá extra gore, spíše se soustředí na dialogy, kterých je až moc, případně na rádoby inovativní záběry kamery, které víc stejně do děje nevtáhnou.

A na svazování.

Snímek „Smrtící kruh“ má detektivní případ, který by nemusel být vyloženě špatný, on takový vlastně není, ale to jek je podaný, jak je vyšetřovaný, to všechno vede k tomu, že je to prostě nuda, kterou nic nevytrhne. Ani nahé holky, ani nějaké to zabíjení, ani odhalení tajemství, které je s případem spojeno. Snadno zapomenutelný film, který nestojí za pozornost, pokud si vybíráte.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář