Soldiers of the Damned (2015)

35%
Vojáci za druhé světové války měli v poli různé problémy.

Soldiers of the Damned

Velká Británie, 2015, 99 minut

 

Režie: Mark Nuttall

Scénář: Nigel Horne

Hrají:

Gil Darnell (Major Kurt Fleischer)

Miriam Cooke (Profesor Anna Kappel)

Lucas Hansen (Major Hinrich Metzger)

Tom Sawyer (Poručík Eric Fuchs)

 

„Vojáci zatracení“. To vlastně nezní jako vůbec špatný název. Bohužel se dá tak nějak očekávat, že pod tímhle celkem cool názvem najdeme snímek, který nebude oplývat příliš velkými kvalitami, co se scénáře, hereckých výkonů, ale třeba i výpravy týče. Tohle je nezávislý film, který má malý rozpočet. Je jasné, že se to musí nějakým způsobem na filmu projevit.

 Vojáci na pochodu.

Ale úvod filmu je docela fajn, protože by mohl naznačovat, že to bude horor, kde budou nacisti hrát hlavní roli. Co si budeme povídat, nacisti u mě jako záporáci fungují, jen velmi často jsou podáni způsobem, který za to prostě nestojí a který z nich dělá jen karikované zlé vojáky. Pokud se jim podaří předat něco démonického, je to o trochu lepší. Snímku „Soldiers of the Damned“ se tohle ale bohužel nepovedlo.

 Tady ani střílet přesně nepomůže.

I když by to mohlo trochu vypadat, že to bude snímek, o tom, jak se musejí vojáci potýkat s nacistickými zombíky, není tomu tak, a tak raději film vynechte, pokud chcete nějaké nemrtvoly. Na snímek se podívejte, pokud chcete něco, kde nebudete vědět, kde je pravda, co se děje, ale pak budete mít pocit, že si autoři scénáře mysleli, že přišli se skvělým a chytrým propojením a zakončením.

 Kámoši jak hrom.

„Soldiers of the Damned“ je film, kde se prolínají časové roviny, kde dochází k tomu, že se některé scény opakují, kde se snadno zamotáte, i když ono není nakonec moc v čem. A přitom mělo jít jen o jednu jednoduchou misi, kdy se měla civilistka převést přes nebezpečné území. Jenže jak se ukázalo, některé lesy jsou tajemné a skrývají v sobě děsy, které není snadné pochopit a porozumět jim.

 Děsivá dívenka.

„Soldiers of the Damned“ je vlastně survival z prostředí druhé světové války, a i když to rozhodně není snímek, který by byl nějak skvělý, nemyslím si, že by byl až tak špatný, aby se jednalo o odpad. Jasně, je to béčko, je to levné, ale je zde scénář, kde se tvůrci o něco snažili. To, jak jim to vyšlo, už není úplně dokonalé, ale rozhodně to není propastně špatné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář