Some Kind of Hate (2015)

45%
Trocha obrany proti šikaně a je z toho noční můra.

Some Kind of Hate

USA, 2015, 82 minut

 

Režie: Adam Egypt Mortimer

Scénář: Brian DeLeeuw a Adam Egypt Mortimer

Hrají:

Spencer Breslin (Isaac)

Grace Phipps (Kaitlin)

Andrew Bryniarski (Lincolnův otec)

Sierra McCormick (Moira)

 

Stát se obětí šikany je celkem problém, ale ještě větší problém může být skutečnost, kdy se začnete bránit a nakonec to dopadne tak, že vy jste považováni za ty, kteří nabourávají společnost a musejí se účastnit kurzu, který by vás měl zlepšit. Přesně tohle je východisko snímku „Some Kind of Hate“, kde se šikanovaný jednou rozhodne bránit útokem a skončí ve zvláštním zařízení.

 Přece ji tam nenechají!

Zvláštní je zařízení asi proto, že si nějak nedovedu představit, že by vlastně mělo někomu pomoct. Dáte dohromady skupinu delikventů, ať už skutečných nebo domnělých, a snažíte se je napravit tím, že je vlastně necháte dělat, co chtějí, jen musejí dodržovat nějaká základní pravidla, což očividně není to, že by se mezi sebou neměli mlátit. Vůbec nechápu, jak by takové zařízení mělo někomu pomoct.

 Už od pohledu nejsou moc v pohodě.

Aby toho nebylo málo, tak nejen, že je zde šikana ze strany ostatních chovanců – zařízení by mělo být škola, ale opravdu to tam moc nefunguje – navíc se ještě objevuje jedna hodně zvláštní dívka, která se podle všeho vyžívá v tom, že se docela ráda pořezává. To je celkem problém, ale ono se skoro zdá, že její pořezávání má ještě trochu jiné následky než obvykle. Pořezáváni jsou i jiní.

 Jen se bránil.

Film celkem obstojně stojí na tom, že se mu daří udržet temnou atmosféru, kdy máte pocit, že skutečně každý může být hajzl, skutečně každý může být ten, kdo šikanuje, stejně jako se každý může stát obětí. Ale ten nadpřirozený prvek, který se zde objevuje, tomu celému dává takový zvláštní nádech něčeho, co mi přijde trochu nadbytečné. Jako kdyby nešel udělat pořádný horor i jen z toho, že se děcka šikanují navzájem.

 Pořád jenom obrana?

„Some Kind of Hate“ má celkem dobrý náběh na to, aby to byl horor se sociální kritikou, ale nakonec se z toho vyvine hlavně drsná hororová zábava, která má pozitivum v tom, že je docela gory a ty rány tu vypadají opravdově. Finále je takové patetické, což se mi dvakrát nelíbilo, ale i díky své drsnosti dovede zaujmout. Pro mě je ale tenhle snímek nakonec pořád spíše podprůměrný.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (duchové, mučení)


Přidat komentář