Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things (1971)

55%
S tetou Marthou se nechcete dostat do křížku.

Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things

USA, 1971, 95 minut

 

Režie: Thomas Casey

Scénář: Thomas Casey

Hrají:

Abe Zwick (Paul)

Wayne Crawford (Stanley)

Don Craig (Hubert)

Robin Hughes (Vicki)

 

I když by se to mohlo zdát, tak snímek „Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things“ nám překvapivě nevypráví o tetě Marthě, ale o dvou mladých mužích, kteří jsou na útěku. Stanley a Paul jsou dva muži na útěku před zákonem. Jsou to docela kvítka a rozhodně byste se s nimi nechtěli příliš kamarádit, pokud sami nemáte sklony k násilné činnosti. A tahle kvítka si pronajmou jeden dům.

 Tetička Martha je divná.

Z dvojice je na první pohled zajímavější a zvláštnější Paul, protože má jednu takovou libůstku. Docela rád se převléká do ženských šatů a v nich se vydává za Marthu, která je Stanleyho tetou. Tady pochopíte, proč se snímek jmenuje tak, jak se jmenuje. Paul má totiž trochu násilnické sklony, což vede k tomu, že jsou cizí lidé v jeho přítomnosti v poměrně výrazném nebezpečí.

 Taková hodně emotivní.

Stanley si takhle přitáhne domů jednu holku, která by si s ním docela ráda užila. Jenže v tu chvíli se objevuje teta Martha a ta rozhodně není spokojena s tím, že si její synovec přivedl nějakou lehkou dívku, jak ji Martha vnímá. Teta není s dívkou spokojená tak moc, že ji nakonec zabije. Ano, tetičce není snadné se zavděčit a je pravděpodobné, že se nespokojí jen s jednou smrtí.

 Sem tam vlasy sundá.

Snímek „Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things“ je nízkorozpočtový a je na něm vidět, že tvůrci neměli ani příliš dobrou technologii, kterou by snímek natočili. Nezachoval se v příliš dobré kopii, ale vše, co je důležité, zde viditelné je. Takový levnější slasher, který nedovede ohromit, ale jako raritka stále ještě funguje. Hlavně i díky pěkným hereckým výkonům, kdy Abe Zwick svou roli zvládá dobře.

 Kdo je děvka?

„Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things“ není ohromující podívanou, není ani podívanou inovativní nebo překvapivou, ale je to celkem dobře odvedený kousek, kde je vidět snaha tvůrců z ničeho udělat něco, co bude koukatelné. Je zde násilí, je zde příběh, jsou zde celkem koukatelné postavy, za mě je to povedený kus, lehce nadprůměrný, který zaujme hlavně fandy pokleslejších hororů.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář