Southbound (2015)

60%
Pár dobrých hororových povídek.

Southbound

USA, 2015, 89 minut

 

Režie: Roxanne Benjamin, David Bruckner, Patrick Horvath a Radio Silence

Scénář: Roxanne Benjamin, Matt Bettinelli-Olpin, David Bruckner, Susan Burke, Dallas Richard Hallam a Patrick Horvath

Hrají:

Chad Villella (Mitch)

Matt Bettinelli-Olpin (Jack)

Kristina Pesic (Sutter)

Fabianne Therese (Sadie)

 

„Southbound“ je snímek, který se skládá z celkem pěti povídek, jež jsou propojeny tím, že jsou postavy v jednotlivých příbězích nějakým způsobem na cestě. První je povídka „The Way Out“, kde jsou dva muži v autě na útěku před podivnou, vznášející se příšerou. Trikově a designově velmi povedené, dějově skoro o ničem, a to ani ve chvíli, kdy se objevují mysteriózní prvky, které mohou diváka trochu nahlodat.

 Natěrači?

„Siren“ je povídka o skupině mladých muzikantek, které náhodou píchnou kolo zrovna v místě, kde není moc lidí, kteří by jim pomohli. A když už se nějací lidé najdou, nakonec možná nebudou tak přátelští, jak by si dívky na první pohled myslely. Hned první společná večeře je něco, na co dívky nezapomenou. Fajn klasický horor o jedné redneck rodině, která je divnější než na první pohled vypadá. Nic objevného, ale atmosféra je fajn.

 Co to je v pozadí?

„The Accident“ začíná jako klasický film, kdy chlapík nedává pozor na silnici a pak někoho sejme. Jenže když se ženu snaží zachránit, stává se z toho skutečně podivný, mysteriózní film, jenž opravdu funguje. Má nepříjemnou atmosféru a jsou zde scény, hlavně jedna s nohou, které vás opravdu dovedou rozhodit. Atmosféricky povedené a pro mě asi nejlepší příběh v celém filmu.

 Tohle se povedlo.

„Jailbreak“ vypráví o násilné záchraně jedné ženy, záchraně, která se trochu zvrtne, protože sestra možná nechce být tak moc zachráněna, jak by si její bratr myslel. To vede k celkem očekávanému konci, ale je zde sem tam nějaké hodně povedené gore, což je vždycky prvek, který ocením. Posledním filmem je pak „The Way In“, snímek o tajemství, které se obrátí proti celé rodině.

 Pořád netuším, co to je.

„Southbound“ je celkem příjemný povídkový film, který se vyznačuje tím, že je velmi dobře natočený, a to ve všech ohledech. Má velmi dobré triky, kvalita obrazu je skvělá a ani herecky to není špatné. Dobře se na to dívá, ale ani jedna povídka mi nepřišla taková, abych si ji pamatoval nějak více. Na druhou stranu, to vznášející se monstrum je skvělé a zapamatovat se určitě dá.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, příšery, vrazi)


Přidat komentář