Spolek nemilosrdných (2009)

15%
Jestli je původní film stejně nevýrazný jako tenhle remake, není moc o co stát.

Spolek nemilosrdných

Sorority Row

USA, 2009, 101 minut

 

Režie: Stewart Hendler

Scénář: Josh Stolberg a Pete Goldfinger podle původního scénáře Marka Rosmana

Hrají:

Margo Harshman (Chugs)

Rumer Willis (Ellie)

Jamie Chung (Claire)

Leah Pipes (Jessica)

 

V roce 1983 byl natočen snímek „Dům milosrdných sester“, který již v roce 2009 získal svůj remake, jenž se jmenuje právě „Spolek nemilosrdných“. Tedy alespoň v češtině. V originále je původní snímek „The House on Sorority Row“ a remake je prostě jen „Sorority Row“. Kdybych měl hodnotit jen podle remaku, tak už nemá moc smysl se na původní film dívat, ale třeba mu ještě dám šanci.

 Jdeme na to, holky!

„Spolek nemilosrdných“ vypráví o skupině dívek, které tvoří sesterstvo – žijí společně v jednom domě, který by bylo možné asi označit za kolej. Ale jejich pouto je silnější, než je tomu na klasických vysokých školách a jejich ubytovnách. Být v sesterstvu s sebou nese určitý status. Ale to je celkem jedno, protože v úvodu filmu jde především o to, aby se sestry ožraly a případně si to rozdaly se svým přítelem nebo s klukem některé ze svých kamarádek. Ano, pouta jsou skutečně silná...

 Teď to bude teprve sranda.

Jeden kluk ale jednu z dívek – Megan – podvedl, a tak se mu chce sesterstvo pomstít. Megan si vezme nějaké prášky a má během milostné předehry zkolabovat. Pak ji mají i s tím klukem vézt do nemocnice, aby ji zachránili. A to bude ta sranda. Jenže to by se chlapec nesměl chopit iniciativy a dívce, která má očividně problémy s dýcháním, pomoct tak, že jí něco vrazí do plic, aby mohla dýchat. V tuhle chvíli je film vážně vtipný. Pak už se to jen zvrtne v nudný slasher.

 Teď už to taková sranda není.

Snímek „Spolek nemilosrdných“ si hraje na to, že je něčím jako „Vřískot“. I když to první úmrtí skutečně mohlo být zábavné, tak následně dochází k tomu, že se film topí v hromadě klišé a ničím již nedovede překvapit. Je zde maskovaný vrah a skupina holek a jejich kluků, kteří mají umřít. Nic víc v tom není, ještě je tu problém s tím, že ty holky jsou povětšinou opravdu otravné a nechcete se na ně dívat, protože vás prostě nebaví.

 Carrie má pořád ránu.

A pak je tu finální odhalení, a to už je jednoduše chvíle, kdy nad filmem lámete hůl, což už jste ale klidně mohli udělat tak po patnácti minutách, možná i dříve. „Spolek nemilosrdných“ je další ukázkou toho, proč se slasher už příliš netěší dobrému jménu a jedná se o jeden z nejvíce podceňovaných hororových žánrů. Bohužel při pohled na tohle právem, což je strašná škoda.

 

Hodnocení: 15 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Jestli dát původnímu snímku šanci, to záleží na tom jak moc člověka baví 80's slashery, kdo je nemusí, ani tenhle kousek mu moc neřekne. Za sebe ale můžu říct, že originál řadím k těm lepším z té doby, i když nic z čeho si sednu na zadek. A hlavně - s tímhle remakem má společné skutečně jen to základní východisko (kvůli partě holek někdo zemře) a oběť, vrah i vyznění filmu je úplně jiné, jako žánrovku bych se nebál originál i doporučit
Adam Peňáz 27.09.2016 13:17:47 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (slasher)


Číst komentáře