Spring (2014)

80%
Velmi překvapivý snímek, který je skvělou romanci i dobrým hororem.

Spring

USA, 2014, 109 minut

 

Režie: Justin Benson a Aaron Moorhead

Scénář: Justin Benson

Hrají:

Lou Taylor Pucci (Evan)

Nadia Hilker (Louise)

Vanessa Bednar (Gail)

Shane Brady (Brad)

 

„Spring“ je v angličtině jaro, které se hlavní hrdina Evan (Lou Taylor Pucci) rozhodně strávit v Itálii poté, co mu zemřela jeho matka. Ona na tom byla už dlouho špatně a on se o ni staral, moc ji miloval, ale doslova se mu měnila před očima a on trpěl, když přišel její konec. Po bitce, kterou vyvolal jeden šmejd a kterou Evan bez problémů vyhrál, si uvědomil, že je na čase vypadnout. A to i proto, že díky pár pěsťovkám přišel o práci.

 Jaro v Římě...

Evan se vydal do Itálie, aby si užil trochu toho sluníčka, ale nakonec i trochu té práce, když se nechá najmout. Jenže ono je celkem jedno, co vlastně dělá za práci, protože rozhodující je skutečnost, že potká Louise (Nadia Hilker), což je mladá, okouzlující žena, do které se Evan celkem snadno zamiluje. Není se čemu divit. Ona je Louise zajímavá. Jen Evan netuší, jak moc zajímavá vlastně je.

 Sluší jim to spolu.

Divák se tuhle skutečnost dovídá celkem brzy a je mu jasné, jakým směrem se tenhle film bude ubírat. Tohle je prostě klasický monster movie, kdy se chlapík zamiluje do zrůdy, na což nakonec doplatí. Jenže Justin Benson a Aaron Moorhead tohle naprosto vyvracejí a prezentují film, který bych osobně nazval temnou romancí, kdy důraz je kladen především na slovo romance.

 Tohle vypadá na nehezkou nemoc.

Ty hororové prvky jsou skutečně prvky, ale když na hororové scény dojde, je vidět, že se tvůrci snažili o to, aby byli skutečně hororové. Navíc jsou trikově skvěle zvládnuté, a když se Louise mění, je to radost pohledět. Jenže nejlepší na tom je, že mě skutečně bavila ta romance. Je jiná, je neotřelá, ale mezi těma dvěma prostě funguje chemie, která klasickým nabubřelým a jednoduchým romantickým filmům prostě chybí.

 Teď už je to opravdu zlé.

„Spring“ je rozhodně snímek, který si zaslouží pozornost lidí, kteří mají rádi horor, a to i přesto, že se ve skutečnosti o děsivý horor nejedná. Je to ale také film, který může nadchnout jakéhokoli fanouška, protože jeho hlavní devizou je, že se jedná o dobrý snímek, který má jednoduše komplexní kvality. Je zde originální scénář, dobří herečtí představitelé, kteří nejsou nudní, solidní režie. Velké a milé překvapení.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář