Stanice Soul (2016)

60%
Korejský tvůrce Sang-ho Yeon přišel se dvěma zajímavými zombie snímky. "Stanice Soul" je prvním z nich.

Stanice Soul

Seoul Station

Jižní Korea, 2016, 92 minut

 

Režie: Sang-ho Yeon

Scénář: Sang-ho Yeon

Hrají:

Seung-ryong Ryu

Joon Lee

Sang-hee Lee

 

Už jsem to určitě někde psal, ale hororových snímků, které nejsou hrané, ale animované, není zase tolik, a je spíše štěstí, když na ně narazíte. O to více vás pak může překvapit, když takový snímek bude dokonce ze zombie žánru. A přesně takový je film „Stanice Soul“, který se zaměřuje na zombie nákazu, jež se šíří jihokorejským hlavním městem pozvolna, ale nepřehlédnutelně.

 Bude garda stačit?

Příběh začíná tak nějak skoro nevinně. Jsme na soulském nádraží a sledujeme nějaké ty postavy. Jsou zde nějaké důležitější, nějaké vedlejší. Primárně jde o romantickou dvojici, která je z nižších vrstev a jejich současným problémem je pasák, který ji nechce nechat jen tak odejít. Láska má přednost, ale i láska má svoje problémy, jak se ukáže během jedné dlouhé noci.

 I animovaný vypadá nebezpečně.

Ta zombie nákaza se nám odehrává skoro v pozadí. Sledujeme jednoho starého pána, který na tom není na první pohled nějak moc dobře po stránce zdravotního stavu. Možná se najde někdo, kdo k němu přistoupí a pokusí se mu pomoct. Ale to jen proto, aby zjistil, že je všechno horší, než jak to vypadalo. Jasně, nákaza se musí šířit, jinak to prostě nejde. Tady se šíří v romerovském duchu.

 Jsou všude!

Snímek „Stanice Soul“ není z hlediska zombie žánru objevný, ale jede v klasických kolejích, které jsou naprosto nezbytné. Nezaměřovat se pouze na zombie samotné, ale především na lidi a jejich osudy a také jejich vztahy. A jsou zde scény, které vás dovedou překvapit, i když snímek sám ve svém vývoji není překvapivě originální. Originální je pak především svým animovaným pojetím.

 Zubař by měl radost, kdyby na něj takhle pěkně otevřel pusu každý.

Animace a obecně grafická stránka filmu „Stanice Soul“ je prvek, který nemusí sednout každému divákovi, ale zároveň je to stránka, která zaujme. A co si budeme povídat, animace byla zvolena tak, aby ani tímto způsobem nedošlo k žádnému zjemnění. Film je pořád drsný a jsou zde scény, z kterých bude mrazit. Ne, není to nic převratného v zombie žánru, ale je to zajímavá cesta.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář