Star Leaf (2015)

10%
Marihuanový horor není sranda.

Star Leaf

USA, 2015, 77 minut

 

Režie: Richard Cranor

Scénář: Richard Cranor a Hugh Berry

Hrají:

Richard Cranor (Ranger Dave)

Julian Gavilanes (James Hunter)

Russell Hodgkinson (Seth Guardrail Slaughter)

Kevin Jolly (Vůdce Talibanu)

 

„Star Leaf“ je takový celkem hezký název filmu, který primárně evokuje to, o čem snímek vlastně je – o čtyřech uživatelích marihuany. Ano, marihuana má takové zajímavé listy, které je možné označit jako za hvězdicové. Jestli to ale stačí jako něco, co by mělo představit velmi dobrý horor, to jsem si rozhodně nebyl jistý. Ony už ukázky z tohoto filmu byly takové velmi... nezáživné.

Prostě výlet do lesa.

Hlavní mužské postavy jsou James (Julian Gavilanes) a Tim (Tyler Trerise), kteří se zrovna vrátili z mise v Afghánistánů. A jako první, po útrapách, které zde zažili, je nenapadne nic lepšího, než vzít svoje přítelkyně a vy dat se na vyhlášené místo, kde by měla být ta nejlepší marihuana, jakou si mohou dopřát. Celé to zní jen jako snaha dostat herce do míst, kde není civilizace.

Jsou tam vlčí lidé?

Ale fajn, to by ještě bylo v pohodě, jenže od začátku je tak nějak jasné, že tohle je snímek, který chce jít cestou takové spíše nenáročné zábavy. Na jednu stranu je zde celkem dobrá scéna v lese, kde sledujeme zvláštní stromy, což by ještě mohlo slibovat něco temnějšího, ale pak se postavy snaží o to, aby byly vtipné, a všechna atmosféra jde do háje. Úplně pak mizí s postavičkami, které se zde objevují.

Minimálně vás svážou.

Čtveřice se setkává se zvláštními charaktery, které se pohybují po lese, ale co by mělo být „děsivé“, to je něco, co se skrývá v lesích a možná po nich tak trochu jde. A jde po nich proto, že si možná vzali trávu, která jim vlastně vůbec nepatřila. Možná je ta tráva ve vlastnictví někoho, kdo není úplně obyčejným člověkem. Ano, i plakát k filmu celkem jasně naznačuje, že tady půjde o něco s mimozemšťany.

To ve válce vlastně byly dobré časy.

Snímek „Star Leaf“ se dle mého názoru chtěl považovat za hororovou komedii, ale ukázalo se, že mu nevyšlo ani jedno. Nejedná se ani o komedii a nejedná se ani o dobrý horor. Vlastně se vůbec nejedná o horor, protože skutečnost, že zde možná je nějaký mimozemšťan, sama o sobě není nijak hororová. K tomu už jen přidejte otravné postavy a máte něco, co nejspíš nedokoukáte do konce.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (béčka, komedie)


Přidat komentář