Static (2012)

50%
Chtěli jen po smrti dítěte dál žít...

Static

USA, 2012, 83 minut

 

Režie: Todd Levin

Scénář: Gabriel Cowan, Todd Levin, Andrew Orci, John Suits

Hrají: Milo Ventimiglia, Sarah Shahi, William Mapother

 

Být slavný spisovatel, nebo prostě alespoň takový, který je celkem známý, prodává a má svoje knihy ve větším množstvím, to nemá ve svém životě vždycky jednoduché. Sláva je taková trochu vrtkavá a jeden nikdy neví, co se mu může stát, když bude moc známý, když se objeví lidi, kteří ho budou mít až moc rádi. Anebo ani ne tolik jeho, jako spíš jeho dílo. To je pak nebezpečné.

Jen si tak zatančit.

Misery by mohla vyprávět, jaké fanynky její příběh přitáhl, ale jak se ukáže, snímek „Static“ rozhodně není v tomhle duchu, jen má takový lehký nádech. Hned na začátku se totiž seznamujeme s komerčně úspěšným spisovatelem Jonathanem Dadem (Milo Ventimiglia), který se svou ženou Addie (Sarah Shahi) neprožívá zrovna nejlepší období svého společného života.

Kdo to sakra je?

Jonathan a Addie přišli o svého syna, ale rozhodně nechtějí, aby jejich vztah skončil. On má své psaní, do kterého se trochu upíná, ona má zase své jiné cesty, jak neštěstí překonat. Ale nakonec se objeví ještě jedna cesta, kterou ani jeden z nich nečekal. Mladá dívka, která se objeví na jejich prahu s prosbou o pomoc, protože prý měla nehodu a někdo po ní jde. A navíc Jonathana zná.

Budeme v pořádku?

Zná ho jen jako autora? Anebo i jinak? Jonathan podle všeho nemá zrovna zářnou minulost a jeho manželství s Addie už mělo svoje problémy. Není dívka šílenou fanynkou číslo jedna, která se zradou vetřela k milovanému autorovi? Nevymyslela si maskované lidi, kteří po ní jdou? Tak na poslední otázku dostáváme odpověď celkem brzy. Ne, tyhle lidi si skutečně nevymyslela.

To nevím...

Americký snímek „Static“ je celkem povedenou, v tomhle případě průměrnou hororovou podívanou, která kalkuluje s rodinným a vztahovým dramatem, stejně jako s určitou nejistotou z toho, jak se to s jednotlivými postavami vlastně má. A ten dějový vývoj není vyloženě jednoduchý. Nakonec si uvědomíte, že není nijak skvěle promyšlený, ale i tak je to něco, co vás bude bavit.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář