Stay Out Stay Alive (2019)

35%
Trocha zlata a z kamaráda se stává někdo jiný.

Stay Out Stay Alive

USA, 2019, 85 minut

 

Režie: Dean Yurke

Scénář: Dean Yurke

Hrají:

Brie Mattson (Bridget)

Brandon Wardle (Reese)

Christina July Kim (Amy)

William Romano-Pugh (Kyle)

 

Zůstaň venku a zůstaneš naživu, dal by se přeložit název tohoto snímku, který je do jisté míry naplněn, protože v případě, kdy vlezete do nějak staré jámy, může se vám stát, že se už ven nedostanete. Zato když se jámě vyhnete, tak nejspíš přežijete. Je to celkem jednoduché, tak by bylo snadné taková pravidla dodržet, ale jsem v hororovém žánru, tudíž je jasné, že to tak jednoduché nebude.

Jak z nějaké reality show.

Parta pěti přátel se vydává do přírody, aby si tam hezky orazili. Ano, tak už to v hororových filmech bývá. Jsou v místě, kde skoro nikdo není, sem tam potkají jen pár lidí, ale jinak se to soustředí jen na uvedenou skupinku. Tím, koho zde potkají, je strážkyně parku Susanna (Barbara Crampton), která je varuje zrovna před tím, aby se vyhýbali všem jámám, co na ně narazí.

Hezký záběr.

A oni by se snad i vyhýbali, kdyby jedna z nich, konkrétně Donna (Sage Mears), nešla na jednu noční procházku, z které se nevrátí. Ráno se ji vydají vyhledávat a jaké je jejich nemilé překvapení, že Donna zrovna do jedné takové jámy spadla. A aby toho nebylo málo, nejen že tam spadla, navíc ji nohu uvěznil i velký balvan, s nímž ani čtyři další lidé nepohnout. To není dobré.

Trochu prší.

Co je ještě lepší? Ještě lepší je skutečnost, že přátelé najdou v jeskyni zlato. Jedná se totiž o oblast, která byla vyhledávaná v období Zlaté horečky, a zůstali tu po zlatokopech ještě nástroje. Jasně, nikomu nepřijde divné, že se nacházejí ve sluji, kde jsou všechny nástroje, ale zlata je tu plno. Tohle je přece normální a stává se to každý den. Důležité hlavně je dostat zlato pryč a vydělat.

Hodně prší...

Americký snímek „Stay Out Stay Alive“ je spíše thrillerem než hororem, což samo o sobě nevadí. Tady jde především o to, jak hrabivost dokáže měnit lidi. Bohužel se zde ukázalo, že k tomu, aby tento film mohl dobře fungovat, je potřeba kvalitních herců. Těch se ale nedostává, a tak nejsou změny chování tak uvěřitelné, je to moc namachrované a prostě to nefunguje. Škoda.

 

Hodnocení: 35 %

 

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář