Steve Niles’ Remains (2011)

35%
Steve Niles je celkem významný komiksový tvůrce zaměřený na horor. Filmové zpracování jeho tvorby si však zas tak moc kvalitně nedokáže vždy představit. "30 dní dlouhá noc" je spíš výjimka, "Remains" zase potvrzení pravidla.

 

Steve Niles Remains

USA, 2011, 88 minut

 

Režie: Colin Theys

Scénář: John Doolan podle komiksu Steva Nilese

Hrají:

Miko Hughes (Jensen)

Grant Bowler (Tom)

Tawny Cypress (Cindy)

Evalena Marie (Tori)

 

„Remains“ je docela ucházejícím komiksem, na kterém Steve Niles opět ukázal, že mu ještě něco chybí do bodu, kdy by ho bylo možné považovat za jednoho z nejlepších hororových scénáristů v komiksové branži. „Remains“ je docela příjemně ironický zombie komiks, který si utahuje z Američanů, což je vždy pozitivní kousek. Přiznám se ale, že by mě v životě nenapadlo, že právě tento komiks bude zfilmován. Určitým vysvětlením je skutečnost, že se jedná o film televizní.

Pche! Pak že si tu ruku nesežeru!

Pro film „Steve Niles Remains“ se podařilo sehnat herce béčkové kvality, jejichž obličeje jste v některých případech už viděli. To ovšem nezaručuje, že film bude jakkoli kvalitní. Co si budeme povídat, předloha není zrovna z těch, které by měly ve filmové podobě vypadat dobře. Vystavět celý film na tom, že nějaký blbec omylem spustil řetězovou reakci, která málem vyhladí celé lidstvo, ty šťastnější pak přemění v cosi jako zombie a ty ještě šťastnější nechá v tomhle šíleném světě přežívat, to není zrovna myšlenka hodná génia.

Nějaká ta kráska nesmí chybět ani v zombie hororu.

Jsme v Renu a naším cílem je přežít v šíleném nesmyslném světě, kde nás kolem sebe nemrtví nechávají sem tam projít, jindy se na nás vrhnou, pak nás zase jen kousnou, aby si později mohli hodovat na našich odseknutých prstech. To celé musíme projít hlavně s Tomem a Tori, což je ženská, která se s Tomem jednou vyspala kvůli drogám, ale jinak ho nesnáší. Film se tak poměrně věrně drží předlohy a jen přizpůsobuje události tak, aby to bylo pro diváka „zajímavější“.

Babča na těch automatech hrála až moc dlouho.

Jenže je toho hodně, co je špatně. Uzavřený prostor by tak nevadil, navíc je to v kontrastu s externími záběry na Reno, kde je to zaplněné jen nemrtvými. V tomhle film docela obstojí a není tak nízkorozpočtový, i když gore zde máme pouze statické – vyhřezlé vnitřnosti už leží na zemi. Některé masky jsou až moc umělé, ale pořád je to dostačující standard. Špatně jsou ale charaktery, které jsou jen nedbale spíchnuté a nedrží pohromadě. Je Tom jen trouba, nebo to má být hrdina? Je Tori mrcha, nebo jen vedla špatný život: Ty postavy se mění až příliš podle potřeby daného momentu, než aby byly uvěřitelné.

Takový hrdina nehrdina.

Děj je trochu vyprázdněný. Toto je podpořeno zbytečnými záběry na město, což jednoznačně odkazuje na televizní tvorbu. Akční scény jsou pomalé, nejsou příliš rozmáchlé, drží se docela při zemi. Filmaři by se měli naučit šetřit CGI efekty, protože krev díky nim vypadá hůře než cokoli jiného a dopravní nehoda je něco naprosto ojedinělého. „Steve Niles Remains“ je tak trochu filmem, který by mohl fungovat jako doplněk k seriálu „The Walking Dead“. Neurazí, ničím neohromí, prostě si jen plyne. Za některé vtipy by si film zasloužil pohřbít.

 

Hodnocení: 35%

Hororové filmy (zombie, béčka, komiks)


Přidat komentář