Still/Born (2017)

60%
Narození potomka obrátí váš život naruby.

Still/Born

Kanada, 2017, 87 minut

 

Režie: Brandon Christensen

Scénář: Brandon Christensen, Colin Minihan

Hrají: Christie Burke, Jesse Moss, Rebecca Olson

 

Někdy vás může bavit i snímek, který není nijak extra originální, může vás v některých fázích štvát, ale prostě vám na ně něco sedne, třeba to že je docela dobře natočený. A přesně tohle se mi stalo s filmem „Still/Born“. Jasně, není to horor, který cokoli mění, přináší cokoli nového, ale stejně jsem se na něj rád dával a užíval jsem si, že někdo natočil horor, který prostě je hororem.

Jen si hrajou.

Přitom je ta zápletka skutečně jednoduchá a chce se říct otřepaná. V centru dění máme Mary (Christie Burke), která má s Jackem (Jesse Moss) dítě. A přestěhovali se do nového domu, o abych nezapomněl. A aby to nebylo tak jednoduché, tak se jim měla narodit dvojčata, ale jedno bohužel zemřelo. To není něco, co na člověku nezanechá nějakou stopu, a tak se není čemu divit, že si Jack myslí, že Mary začíná šibat.

Trochu jí hráblo.

Ony k tomu důvody skutečně jsou, protože Mary se začíná chovat jako osoba, která vidí duchy. Jako kdyby s ní a Adamem (tak se jmenuje jejich synek, kterého ve skutečnosti „hrála“ holčička Grace Christensen) v domě bylo ještě něco jiného, něco, co ale podle všeho dokáže vnímat jenom Mary. Tak jak by ne, když Jack zrovna není moc doma, protože ještě jede na pracovní cestu do Pittsburghu.

Ona se o dítě postará.

Takže film je klasicky o tom, že matka se začíná sypat, otec ten se na ní dívá jako na cvoka, i když ji tedy miluje a snaží se jí pomáhat. Jenže má stále víc a víc důkazů, že je Mary pošahaná, stejně jako má ona víc a víc důkazů o tom, že s domem skutečně něco není v pořádku a že tam něco s nimi je. Film velmi dobře graduje, kdy mě překvapilo, že mě dění vskutku strhlo.

Že by chůva?

Kanadský snímek „Still/Born“ nijak zásadně nevyniká, není originální v tématu ani v jeho pojetí, ale pořád je to dost dobře natočené, aby to zaujalo. Jasně, pokud podobných hororů uvidíte za sebou několik, tak vás tenhle nijak nevytrhne, nejspíš vás nebude ani bavit, ale pokud ho budete sledovat s odstupem, kdy jste podobný film chvíli neviděli, měl by vás bavit. Graduje dobře.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (duchové, děti, mysteriózní)


Přidat komentář