Storm Warning (2007)

60%
Že by přicházela bouře?

Storm Warning

Austrálie, 2007, 86 minut

 

Režie: Jamie Blanks

Scénář: Everett De Roche

Hrají: Nadia Farès, Robert Taylor, David Lyons

 

Tady na článcích to vůbec není znát, ale od chvíle, kdy jsem napsal poslední článek, uběhlo pěkných pár měsíců. Ale zase jsem se k recenzím vrátil a linie článků pokračuje, nepřerušená, protože jsem jich měl prostě dopředu vytvořených dost. A vracím se článkem, který se soustředí na nízkorozpočtový snímek z roku 2007, který nese název „Storm Warning“ a byl natočen v australské produkci.

 Teď radši nepčíkej.

Tvůrci se nás podle všeho snaží varovat, že přichází bouře, což je pravda, ale pokud jde o tu meteorologickou, jde pouze o záminku, jak dostat postavy na místo, kde je chcete mít. Trochu začínám mít pocit, že se Australané hodně zhlédli v redneck hororech, a tak snímek „Storm Warning“ jde ve šlépějích filmu „Wolf Creek“, který byl u protinožců natočen o dva roky dříve.

 Už toho mám dost.

Ale vyústění zápletky je podobné. Tentokrát tu máme pár, spíš ve středních letech než mladý, který se vydává rybařit na mělčinu – ono to sice má asi vypadat jako otevřené moře, ale tohle se filmařům moc nepovedlo. Nakonec se ale rozhodnou, že je třeba z vody vypadnout, protože se blíží bouře. A tak se chtějí schovat. A vyberou si k tomu to nejméně vhodné místo. Tohle místo někomu patří.

 Že prý přichází bouře?

Samozřejmě, že majitelé nebudou milí lidé, nebudou to dědeček s babičkou, kteří je pozvou na horké kakao, ale dvojice vidláků, kteří vypadají, že si to rozdávají se stromy, protože ovce už jim pochcípaly. Jo a pak je tu ještě tatínek těchhle dvou. Relativně mladý pár se tak ocitá v situaci, kdy jim jde o život, protože on není zrovna z nejprůbojnějších. Ale ona se o ně postará.

 Něco určitě přijde...

Na australském snímku „Storm Warning“ je hezké to, že i přes nízký rozpočet se daří vyvářet atmosféru, která b s podobnými horory měla být spojena. Je to pocit, že je všechno špatně, depresivní pocit, že se nedá uniknout, že byste se v podobné situaci klidně mohli ocitnout sami. a i když těch gore momentů není tolik, stojí za to. Škoda, že se film bojí nahoty. Chtělo by to ještě trochu víc okořenit.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář