Street Trash (1987)

50%
Trocha toho trashe nemusí uškodit. Ještě když je takhle barevný.

Street Trash

USA, 1987, 91 minut

 

Režie: James M. Muro

Scénář: Roy Frumkes

Hrají:

Mike Lackey (Fred)

Bill Chepil (Bill)

Vic Noto (Bronson)

Mark Sferrazza (Kevin)

 

Tak trochu už ten název naznačuje, co bude tenhle film zač. Trash je specifický filmový subžánr. Slovo samotné se dá přeložit jako odpad, což k tomu docela sedí. Jsou to filmy, které se zaměřují na hnus, na špínu, na exploataci, prostě na všechno možné hnusné, na co se normální diváci dívat nechtějí. Ale pro některé milovníky hororu a exploatace je tohle přesně to pravé.

 Prostě je třeba koukat, kudy jdete.

„Street Trash“ rozhodně není snímek bez chyb a také v rámci svého velmi specifického subžánru nabízí něco, co se zde tak nějak nehodí. Je to nuda. Jsou zde ale pak momenty, které vás celkem překvapí, hlavně pokud nejste na něco drsnějšího zvyklí. Pokud na něco drsnějšího zvyklí jste, asi zde nenajdete nic speciálního, co by vás dostalo. Ale nemůže se tomu vzít, že triky jsou prostě dobré.

 Krvavé to je.

Příběh se odehrává na vrakovišti a v jeho okolí, kde si místní bezďáci v malém obchodě kupují alkohol. Ten, co se zde prodává poslední dobu je trochu problematický, protože mění bezdomovce na něco, co vypadá opravdu hnusně. Prostě je rozežírá zevnitř, a to hodně zajímavým způsobem. První taková smrt, navíc spojená se záchodem, jako kdyby jen podtrhávala podstatu žánru.

 A barevné taky.

Jenže film má hodinu a půl a ještě něco k tomu, což rozhodně není nijak zásadně dobré, protože je zde spousta scén, které jsou hodně problematické – jak říkám, jsou prostě nudné. Neděje se zde nic zajímavého a vy opravdu jen čekáte, jak bude vypadat další triková scéna, anebo na to, jestli zde uvidíte z nahoty něco trochu víc než jen ty náznaky, které se zde objevují. No, moc převratné to není ani v tomhle ohledu.

 Tuhle zásobu radši ani neměl najít.

Snímek „Street Trash“ je ale přesto relativně dobrým zástupcem svého subžánru a nakonec asi dostanete to, co chcete. Navíc je zde opravdu dobrá scéna v závěru, kde se dočkáte gore, které je vtipné. Tohle rozhodně není snadné, ale tady se to povedlo. Ony ty postavy jsou ale prostě tak hnusné, že je těžké se do filmu dostat. Ale i to je účel. A triky jsou prostě hodně dobré a já jsem si je užil.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (gore, hnus, vrazi, komedie)


Přidat komentář