Stripped (2012)

5%
Výlet do Vegas může být velká zábava anebo také velký průser. Co asi platí tady...

Stripped

USA, 2012, 80 minut

 

Režie: Mark LaFleur a J. M. R. Luna

Scénář: Andrew Caldwell, Josh Cole a Nicole Sienna

Hrají:

Nicole Sienna (Capri Johnson)

Josh Cole (Luke Cohen)

Carson Aune (Cameron Townes)

Alvaro Orlando (Tommy Kay)

 

Vegas, to je prostě bomba. Pojedeme do Las Vegas a uděláme si výlet s kamerou. Natočíme to, protože jsme strašně zajímaví a všichni budou chtít vědět, co jsme zažili. Tohle je premisa filmu, který je klasickou ukázkou toho, že found footage je dnes už prostě vyčpělé a spíše než cokoli nového, se budou tvůrci opakovat, protože tak je to prostě jednodušší. Proč plýtvat nápady, když stejně žádné nejsou.

 Ten na ní teda čumí.

„Stripped“ je perfektivní ukázkou toho, jak se s found footage v současné době stalo něco, co někteří diváci mohou skutečně nenávidět. Natáčení nezajímavých postav, které se snaží chovat cool, jednají jak blbci, hodně mluví a snaží se nám sdělit, že to, co říkají, je strašně vtipné a vy byste se měli smát, protože být mladý je v Americe super a skvělý a ultra famózní. Ano, tohle je sarkasmus.

 Jo, Vegas. To bude paráda!

Já už se na tyhle skupinky mladých lidí ani nemůžu dívat. Ne proto, že už bych byl nějak starý, i když věk se zvyšuje, aniž by člověk chtěl, ale proto, že to jsou pořád stejné prázdné charaktery, které sice hrají jiní herci, ale ti to nějak neozvláštní. Já už ani nevím, co se autoři snaží podobným snímkem dokázat. Děj je jedno velké schéma, kde je nevinný, nudný a neskutečně dlouhý začátek, aby se to pak všechno ošklivě zvrtlo a nenáviděné postavy trpěly. Tohle už se po sté prostě nedá vydržet.

 Pár těch lechtivých záběrů.

Úvod má v případě snímku „Stripped“ celkem 50 minut. Celkem dlouho trvá, než dojde na nějaký zvrat. Ten je celkem krátký, pak následuje dalších 10 minut o ničem, no a nakonec je to tedy v posledních deseti minutách opravdu žánrově horor. Found footage tak žánrově překonalo samo sebe. Na první pohled je jasné, že si tvůrci víc užívali „komediální“ část, která také zabírá mnohem více času. Navíc zde ani není nějaký smysluplný předěl, který by byl dán gradací, prostě najednou se něco stane. A bum, řekli si asi filmaři. Máme tu horor. To budou diváci koukat.

 A jeden trochu děsivější.

Někdy mám opravdu pocit, že si filmaři dělají z diváků srandu a prostě jim věší bulíky na nos. Co se tímhle snaží dokázat? Že natáčet horor dokáže každý? Ne, tímhle ve skutečnosti dokazují naprostý opak. Film nemá absolutně žádnou atmosféru, není v ničem zábavný a zajímavý. Tohle je bohapustá nuda, kterou se mohli bavit jedině filmaři, nikdo jiný. Úpadek found footage hororu do hlubokého bahna je prostě zřejmý.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (slasher, béčka, survival)


Přidat komentář