Suburban Gothic (2014)

60%
Nenápadná, ale celkem zábavná paranormální hororová komedie.

Suburban Gothic

USA, 2014, 90 minut

 

Režie: Richard Bates Jr.

Scénář: Richard Bates Jr. a Mark Bruner

Hrají:

Matthew Gray Gubler (Raymond)

Kat Dennings (Becca)

Ray Wise (Donald)

Barbara Niven (Eve)

 

Film s Kat Dennings není nutně zárukou kvality, ale jakmile se v nějakém filmu má objevit, hned z toho filmu mám lepší pocit. Ano, vlastně jen proto, že tam ona bude hrát. Je to celkem nadaná herečka, která dovede být zábavná, no a navíc je to prostě ženská, která se mi neskutečně líbí. A tak ani nepřekvapí, že horor „Suburban Gothic“ je filmem humorným, který sází na její komediální talent. A také na talent Matthewa Graye Gublera.

 Ty vlasy...

Snímek na první pohled přináší příběh chlapíka, který není zrovna psychicky vyrovnaný. To je Raymond, který se po určitých duševních problémech vrací k rodičům. S matkou má celkem dobrý, i když přece jen trochu odtažitý vztah, s otcem (skvělý Ray Wise!) je to ale mnohem problematičtější, protože otec je jednoznačně autorita, která má konkrétní představu o světě a také o svém synovi.

 Právě se dověděl, že musí k holiči.

I když by se mohlo zdát, že tohle bude psychologické drama anebo psychologická komedie, tak Raymond má ještě jeden problém. Jako malé dítě viděl duchy, nebo něco tomu podobného, a jako kdyby se zdálo, že v poslední době má flashbacky minulosti. Anebo je v tom ještě něco jiného? Skoro to vypadá, že kolem Raymonda existuje nějaká entita, která nemá přátelské úmysly.

 Kat je super gotička.

Film je po několika minutách jasná komedie a je to asi dobře, protože jinak by z toho mohlo vylézt něco, co by se až příliš podobalo snímku „Šestý smysl“ po dvaceti letech. Nakonec je to příběh o tom, kde se jeden kluk a jedna holka snaží najít pravdu o tom, proč on je divný, jestli je to dáno opravdu tím, že jsou zde nějaké paranormální síly. Ne, na příběhu to moc nestojí, ale na celkem ujetých postavách ano.

 John Waters nezklamal.

„Suburban Gothic“ je příjemná hororová komedie, která nemá až tak dobrý slovní humor, ale ta situační komika tu docela je. A všechno zachraňují dobře napsané postavy. Film místy připomíná něco, co by klidně mohli natočit bratři Farrellyové ve svých lepších letech. Je to hezky ujeté a na to, že to nemá moc originální příběh, mě to celkem bavilo. Za mě tedy mírný nadprůměr.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (duchové, komedie)


Přidat komentář