Suburban Roulette (1968)

40%
Předměstí, to jsou zvěrstva.

Suburban Roulette

USA, 1968, 91 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis a James Thomas

Hrají:

Elizabeth Wilkinson (Ilene Fisher)

Ben Moore (Bert Fisher)

Ione Rolnick (Fran Conley)

William Kerwin (Marty Conley)

 

Vracím se s Herschellem Gordonem Lewisem a tentokrát se opět nezaměříme na gore, ale spíše na jeho dramatickou tvorbu, která sice mírně zavání sexploitation, ale opravdu jen mírně. I když název snímku „Suburban Roulette“ něco málo prozradí, rozhodně se nejedná o tak zajímavý snímek, jak by se mohlo zdát v případě, kdy si přečtete anotaci a základní informace o příběhu.

 Tady jsme moc milí lidé, strážníku.

Snímek se odehrává na předměstí, což je právě z názvu celkem znát. O co v něm jde? Jako kdyby se nám na začátku snažil Herschell představit, jak divoký vlastně život na předměstí může být. Divokost v tomhle případě znamená, že v sobotu tu mladé páry pořádají různé mejdany, které ale probíhají celkem v poklidu, alespoň ve srovnání s tím, jak skutečně mohly probíhat a jak probíhají dnes.

 Rodina je základ.

Herschell se v podstatě snaží ukázat na to, jak jsou někteří lidé zvrácení, anebo mi to alespoň tak trochu přišlo. I když zvrácenost je v tomto podání taková celkem hodně konzervativní. Jednoduše je snímek hodně nudný, protože zde není nic, co by se za vybočující dalo považovat. Přesto se film snaží o to, aby nakonec ukázal ty správné hodnoty, které by každá rodina měla vyznávat.

 Někdy se to zvrtne.

„Suburban Roulette“ tak není nic jiného než agitace na to, jak by měli lidé na předměstí fungovat. Navíc to film říká celkem na plnou hubu a díky tomu se stává hodně sebestředným a nakonec i směšným, protože nedokáže ukázat to, jak se lidé skutečně chovají, a nejsou zde následně vhodné následky toho, co by jejich „špatné“ chování mohlo způsobit. Přesto se podařilo do filmu propašovat alespoň nějakou tu podprsenku,

 Ale je tu klid.

Film „Suburban Roulette“ je jednoduše kostnatou výpovědí o nějaké době, kde mě – překvapivě – nejvíce zaujaly herecké výkony, které jsou klasické, herschellovské, špatné, ale nějak mi to k celkovému podání sedělo a bavilo mě se na ty špatné herce koukat. „Suburban Roulette“ nefunguje, ale jako ukázka toho, co v 60. letech také vznikalo, je to celkem fajn. Hlavně díky té příšerné naivitě.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář