Summer Camp (2015)

50%
Letní kemp ve Španělsku není o nic méně nebezpečný než v USA.

Summer Camp

Španělsko, USA, 2015, 81 minut

 

Režie: Alberto Marini

Scénář: Alberto Marini a Danielle Schleif

Hrají:

Diego Boneta (Will)

Jocelin Donahue (Christy)

Maiara Walsh (Michelle)

Andrés Velencoso (Antonio)

 

Horor, který začíná v letním táboře? Ne, to zrovna nezní jako něco originálního. Přece jen, v oblasti slasheru, je to téma, které je celkem provařené. Španělsko-americký koprodukce se ale na téma pokusila podívat trochu novějším pohledem a udělat něco více než jenom hororovou klasiku. A co si budeme povídat, do jisté míry se to i povedlo, i když vás film nemusí uchvátit.

 Začíná to nevinnou hrou.

Ve filmu „Summer Camp“ si to čtyři američtí přátelé namíří do kempu kdesi ve Španělsku. Je to kemp na odlehlém místě, takže to na jednu stranu vzbuzuje představu naprostého klidu, kdy se odříznou od všech negativních ruchů, které jim v jejich normálním životě vadí, na druhou stranu zde mohou být i obavy z toho, jak moc mimo civilizaci tenhle kemp je. Jasně, pořád jsme v hororu, takže se dá očekávat druhá varianta.

 A pak konečně příjezd do kempu.

Čtveřice přijede do kempu a už si říkáte, kdy se objeví nějaký ten maskovaný vrah, který všechny zmasakruje. Jenže v tomhle ohledu snímek trochu překvapí. Ten vrah se ve skutečnosti objeví přímo ve skupině čtyř lidí, které celou dobu sledujeme. Ale není to maskovaný vrah, prostě jako kdyby jednomu z nich prostě najednou ruplo v bedně. Začne se chovat jako šílenec.

 V okolí je něco nebezpečného.

Agresivita se začíná projevovat i u jiných osob. Kemp se stává skutečně nebezpečným. Co je příčinou? Proč se lidé, kteří nikdy neměli sklony k agresivitě, najednou chovají nepříčetně? Připomíná to jeden americký film, který už byl dokonce remakován (je to „Cabin Fever“), ale díky tomu, že je zde trochu jiné, ne tak mainstreamové a kýčovité pojetí, není to přece jen až taková odvozenina a vykrádání, má to vlastní pojetí, které se snaží o střídmost.

 Může vás to i pokousat.

„Summer Camp“ je průměrný film, který rozhodně není tak děsivý, jak by děsivý být mohl. Ale na druhou stranu jsou zde scény, například ta s dětmi, které jsou hodně nepříjemné a z kterých vás bude mrazit. Ale najednou zjistíte, že je to místy až moc obvyklé a až moc klasické a vytratí se z toho jakýkoli náboj. Prostě jen film o tom, jak se zvrtne návštěva kempu.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka, survival)


Přidat komentář