Supernatural 2. série

75%
Před měsícem jsme tu měli upoutávku na první recenzi tohohle velmi dobrého seriálu, nadešel čas na recenzi další série, která je sice trochu horší než první, ale i tak je velmi zajímavou.

 

Supernatural: 2. série

22 dílů, 2006-2007

 

Tvůrce: Eric Kripke

Hlavní postavy:

Jared Paladecki (Sam Winchester)

Jensen Ackles (Dean Winchester)

 

            Příběh se nám v minulé sezóně pořádně rozjel a my jsme se rozloučili s třemi hlavními hrdiny, otcem a dvěma syny, ve chvíli, kdy je zrovna, „čirou náhodou“, srazil náklaďák. Člověk by si řekl, že budou všichni mrtví, anebo přinejhorším umře otec. Ale situace je trochu jiná. První díl druhé série nám ukazuje, že John Winchester i jeho mladší syn Sam jsou více méně v pořádku. Nejhůř to odnesl Dean, který je v podstatě v Očistci, prostě ve světě mezi světy. A zde se setkává s další tápající duší, z níž se nakonec vyvrbí démon. Jak jinak. Démoni jsou náplní většiny dalších dílů, ale především pak dílů třetí řady. Proč, to si hned řekneme. První díl končí pochopením toho, že Dean je mrtvý, ale s tím se nedokáže smířit jeho otec. A tak místo abychom se loučili s Deanem, loučíme se s Johnem. A naše spanilá jízda dvou bratrů pokračuje.

První díl druhé série začíná slibně - všichni jsou naživu. Více méně.

            Musím říct, že herečtí představitelé obou hlavních rolí mi skutečně skvěle vyhovují a věřím jim, že jsou bratři. Vlastně mi docela přirostli k srdci. Vzhledem k tomu, že sám bratra mám, tak je pro mě mnohem snazší takové pouto přijmout. A pouto mezi bratry Winchesterovými je skutečně silné. Jeden za druhého by klidně zaprodal duši. A pravda, k tomu také nakonec dojde.

            Série má pro mě malinko menší náboj než řada předchozí, která byla taková pohodová, jezdilo se ze státu do státu, řešily se zajímavé případy, všechno bylo nové, neokoukané. Druhá série už je hodně zaměřena na Sama a jeho zvláštní schopnosti a také na skutečnost, že je to on, kdo se má stát vůdcem nové démonické armády. A tak je Deanovým úkolem chránit Sama, ale s tím, že otcovým posledním přáním bylo, aby Sama zabil, kdyby se náhodou něco zvrtlo. A že se toho zvrtne spousta.

Tohle slovo si pamatujte, protože se s ním ještě setkáte.

            Druhá série je převážně cestou za pochopení toho, co se vlastně stalo tenkrát, když byl Sam ještě miminko, a o tom, o co vlastně kráčí žlutookému parchantovi, který si říká Azazel, což se ovšem dozvíme až v následující sérii. Právě linie žlutookého démona a jeho získání démonické armády je tím hlavním, co bratři sledují. Samozřejmě kromě toho, aby Dean zabránil Sammymu v přeměně v zabijáka a lídra téhle armády.

            Druhá série si udržuje dobrý standard, kterým navazuje na první sérii, ale jak říkám, první série pro mě měla větší kouzlo. Ale poslední díl je jednoznačně příslibem do budoucna. A to především proto, že se zde stanou dvě důležité věci. Sam umírá, a aby ho Dean zachránil tak zaprodá svou duši s tím, že mu zbývá pouze jeden rok života. Druhou důležitou skutečností je, že je objevena brána do pekla, kterou se žlutoočko pokusí otevřít. A to se skutečně také podaří. Na svět jsou vypuštěni noví a noví démoni, a tak je jasné, s čím budou mít Winchesterovci a další lovci démonů co dočinění.

Scéna z nejzábavnějšího dílu téhle série - Hollywood Babylon

            Jeden z důvodů, proč se mi druhá série zamlouvá o něco méně, je skutečnost, že přecházíme z komorního světa dvou bratrů v autě do světa, který je již mnohem komplexnější, mnohem propracovanější a my se setkáváme s dalšími lovci, ale na pořadí dne přichází i policie a FBI. A tak sledujeme více rozvíjejících se linií, které nám vydrží do dalších několika dílů. Především se to týká snahy jednoho agenta FBI, který se za každou cenu snaží bratry polapit, a pak také lovce upírů Gordona Walkera, který se odmítá smířit s tím, že by Sam mohl být člověk a jde po něm dost tvrdě se snahou ho zabít. Obě dvě tyto linii jsou zakončeny ve třetí sérii. A vzhledem k tomu, že tenhle seriál je právě o bratrech Winchesterových, asi je dostatečně jasné, pro koho příběh ve třetí sérii skončí.

            I když bych měl k druhé sérii své výhrady, které jsou hlavně subjektivního charakteru a které nemusí ostatním divákům vadit, nadále je pro mě Supernatural jedním z nejlepších seriálů současnosti, stejně jako nejlepším hororovým seriálem vůbec. Pravda, asi ještě před pár týdny bych řekl, že nejlepším hororovým seriálem bude The Walking Dead, ale jak již bylo na těchto stránkách uvedeno, budu čekat na druhou sérii a její rozjezd, protože závěr první série mě v pravdě malinko zklamal.

Finále ve velkém stylu na hřbitově, se všemi oblíbenými postavami. A možná se objeví i taťka Winchester.

            Na závěr recenze druhé série Supernatural bych rád uvedl, že je jen dobře, že se tenhle seriál dostal i na české televize, je moderní, je rychlý, je hororový a hlavně zajímavý. I když po několika dílech už divák ví, jak se démona zbavit a postup je vždycky stejný, přesto má seriál svůj náboj, který se ještě násobí ve třetí sérii, jejíž recenze se zde také brzy objeví.

            Pokud bych měl seriál hodnotit procenty, tak celkově bych mu dal asi 90%. První série by si ode mě vysloužila 95%, kdy pro mě minimálně 5% přidává Jeffrey Dean Morgan, druhá série pak 75%, ale třetí série to opět vyrovná, ale o tom příště.

 

Hodnocení: 75%

Hororové filmy (duchové, gore, seriály, děti, komedie)


Přidat komentář