Supernatural 3. série

90%
Třetí sérii osobně považuji za jednu z nejlepších, a to i přesto, že se jedná o sezónu zkrácenou. Má svoje kouzlo a připravuje půdu pro skvělou sérii čtvrtou.

 

Supernatural: 3. série

16 dílů, 2007-2008

 

Tvůrce: Eric Kripke

Hlavní postavy:

Jared Paladecki (Sam Winchester)

Jensen Ackles (Dean Winchester)

 

            V sezóně 2007 až 2008 zasáhla Hollywood stávka scénáristů, což se promítlo i do seriálu Supernatural, který tak ve třetí sérii čítá pouze 16 dílů, oproti standardním dvaadvaceti. To nic ovšem nemění na tom, že příběh je stále kvalitní a jednotlivé díly prostě stojí za to.

Sammy nemá ani chvíli oddechu.

            Třetí sezónou jsem se nechal strhnout. Nabudilo mě, že svět je najednou plný démonů a já jen čekal, co se bude dít. Především mě pak zajímala hlavní dějová linie, tedy snaha bratrů Winchesterů zabránit tomu, aby Deanův život skončil tím, že bude jeho duše stažena do pekla. Ale některým věcem se dá skutečně těžko zabránit.

            Třetí série nám přináší trochu více démonů a trochu méně jiných příšer. Ale dovídáme se více o systému toho, jak démonická mytologie funguje, a nutno říci, že je poměrně promyšlená. Když dá démon slovo, nesmí ho porušit, existence kontraktů, které si mezi sebou démoni mohou předávat a ke kterým se ani Winchesterovci nemůžou dostat, i když se o to sebe víc snaží, ale především tu máme Lilith, která po bratrech pase a která Deanův kontrakt vlastní. Příběh je příjemně spletitý a zamotaný, a i když každý divák očekává, že poslední díl bude happy end a Dean bude zachráněn, nemůže se víc mýlit. Opak je pravdou a celá snaha bratrů končí neúspěchem. A tohle je spoiler, tak pozor.

Někdy je na vánoce vážně lepší se vyhnout příjemně vypadajícím, milým stařenkám

            Kromě toho, že sledujeme hlavní linii, kdy se bratři snaží zjistit, jak Deana dostat ze spárů pekelných, v téhle sérii se uzavřou dva důležité příběhy, které už nás provází delší dobu. Tím prvním je linie Gordona Walkera, lovce upírů a lovce vlastně vůbec, který si umanul, že Sam je zhoubou pro svět, že je horší než démoni, a proto ho musí zabít. Osud si s Gordonem nepříjemně zahraje a dopřeje tak Winchesterovcům trochu klidu, když jim ho odklidí z cesty. Nutno říci, že si Gordon podobný trest nezasloužil, hlavně když si uvědomíme, že měl vlastně celou dobu pravdu. Mám na mysli to, že Sam není žádný svatoušek. A o tom nás přesvědčí série čtvrtá, kde konečně dojde konec i příběh Sama a jeho podivného zrození.

Ghostfacers - můžete je nenávidět, ale stejně se jich nezbavíte.

            Ale zpět do třetí série a k druhé důležité linii. Touto linií je hon na bratry, tentokrát ze strany FBI. Agent Henriksen nevzdává svůj boj a snaží se oba vrahy a vykradače hrobů polapit, což se mu po dlouhé době nakonec přece jen podaří. Chytne je v malém městě, kde je zavře do věznice, dokud nepřijedou posily z FBI. Když ty ale dorazí, něco se zvrtne. Něco v podobě velkého množství démonů. A Henriksen obrací, protože zjistí, jaká je pravda, a to způsobem nepříjemným, kdy je sám démonem posednut. Tenhle díl, je to konkrétně díl dvanáctý, má poměrně drsný konec, kdy se setkáváme s Lilith. A rozhodně jí nepoznáváme z té lepší stránky.

            Lilith ve třetí sérii posedla malou dívku a nakonec i Ruby, Samovu spojenkyni. Ale právě v dívence, kterou ovládá, je skutečná démoničnost, což se povedlo krásně předvést ve chvíli, kdy jedna malá dívka poroučí celé rodině, která se jí tolik bojí, že se neodváží... no vlastně odváží, ale následky pro ně nejsou rozhodně radostné. Hlavně babička s dědou to pocítili na vlastní kůži.

Ne, malá Lilith se opravdu nepolila jahodovým sirupem.

            Finále třetí série je velmi dobré, ani mi nepřišlo, že série musela být nějak uměle zkrácena kvůli stávce, dílky do sebe dobře zapadají a my se dostáváme až k rozuzlení, kde se o Samovi dovídáme velmi podivnou skutečnost, ale hlavně, loučíme se s Deanem, který je uvržen do pekla. Třetí série rozhodně nemá optimistické vyústění. A rozhodně je jednou z těch nejlepších.

 

Hodnocení: 90%

Hororové filmy (duchové, gore, seriály, děti, komedie)


Přidat komentář