Supernatural (8. sezóna)

65%
Že se dostaneme až k osmé sérii, to jsem nečekal, ale pořád je to můj oblíbený seriál, tak se musím dívat. Nadprůměr pořád platí, ale už jen o pár bodů.

Supernatural: 8. série

23 dílů, 2012-2013

 

Tvůrce: Eric Kripke

Hlavní postavy:

Jared Paladecki (Sam Winchester)

Jensen Ackles (Dean Winchester)

Misha Collins (Castiel)

 

Přiznám se, že jsem trochu překvapen z toho, že seriál „Supernatural“ ještě dosáhl osmé sezóny, o něco víc jsem překvapený pak tím, že byl obnoven pro sezónu devátou. Já neříkám, že mě seriál nebaví, ale jednoduše už se opakuje. Na konci sedmé série jsme se rozloučili s Deanem, abychom, nijak překvapivě, zjistili, že chlapec pořád žije. Hned první díl nám dal vědět, že je zpátky, přivedl si divného kamaráda a hledá Sammyho.

Všechno pěkně při starém.

Sam Winchester už ale není tím, čím býval. Usadil se. Prostě se z něj stal chlap, co se zamiloval a skončil s tím, co tolik let dělal. Už není lovec, už je z něj obyčejný člověk. Co je na tom možná nejpřekvapivější, to je skutečnost, že se mu to líbí. Nechce už lovit. Jenže Dean se vrací a všechno se má zařadit do starých kolejí. A zařazuje se. Bratrská láska je o něco silnější než láska k ženě a ze Sama se znovu stává lovec. Tak o čem by také celá série měla být, že? „Supernatural“ je založeno na obou postavách a jen jedna by nefungovala.

Sem tam Dean potřebuje nového parťáka.

Dean se však přesto musí ke konci série spokojit s tím, že některé akce bude muset zvládnout sám, anebo s jiným parťákem. Sammy totiž není úplně v pořádku a něco se s ním děje. I když to vypadá, že by to mohlo být hlavní linií, nakonec je přece jen důležitější Crowley a jeho vměšování se do děje. Zase se nám trochu rozšiřuje mytologie celého universa, jsou tu nějaké ty andělské a ďábelské kamenné desky, ale nic moc to nemění na tom, že je to celkem monotónní.

Být prorokem není jednoduché.

Seriál zajel do následujících kolejí: V prvních pár dílech se nějak trochu pořeší to, co se stalo na konci předchozí série, ale ještě tu zůstává nějaká zlá krev. Otevře se ale hlavní linie, která bude tak nějak sledována po zbytek seriálu až do jeho konce. Následují díly, které na sebe úplně nenavazují, ale jsou zábavné, nebo alespoň nějakým způsobem zajímavé. Tyhle díly mám nejradši. Ještě pořád se u nich člověk zasměje. Jenže ke konci série musíme zase zabřednout do něčeho vážnějšího, připravit se na apokalypsu a smířit se s tím, že se to hlavní bude řešit až v další sérii.

A všechno jenom kvůli kusu kamene.

Mezitím si ještě budou muset obě hlavní postavy projít pořádným utrpením, nemluvě o tom, že to čeká i mnoho jejich blízkých. Hezké je, že se pro jeden díl vrátil Bobby, osobně mi docela chybí. Jsou zde nějaké nové postavy, myslím, že seriálové fanoušky asi nejvíc potěší Amanda Tapping v roli Naomi, nejednoznačného charakteru, jejíž představitelka se proslavila jako Samantha Carter ve „Hvězdné bráně“. Prostoru má ale celkem málo.

Nějak nevím, jestli je ještě na co se těšit. Ani Dean, ani Sam se v závěru série nedostávají do smrtelného nebezpečí, ale tak nějak dost výrazně zamávají se světem. Castiel se sice vrátil, ale nemělo to s ním dlouhého trvání, jeho role pro další sérii bude celkem nulová. Anebo dojde k dalšímu zvratu? Hlavní je, že z nebe prší andělé. Co se s tímhle udělá? Jaký vliv to bude mít na svět? No, devátá série je před námi, tak uvidíme.

 

Hodnocení: 65 %

Bleskovky (upíři, vlkodlaci, duchové, gore, příšery, mučení, vrazi, seriály, satan, komedie)


Přidat komentář