Survival Instinct (2016)

20%
Mohla to být drsná hra na kočku a na myš. Ale nedopadlo to.

Survival Instinct

Velká Británie, 2016, 75 minut

 

Režie: Steve Lawson

Scénář: Steve Lawson

Hrají:

Andrew Coughlan

Helen Crevel

Isabella Nash

Glenn Salvage

 

Snímek „Survival Instinct“ je klasickým snímkem, kde jde o přežití. Jedná se o survival, kdy je potřeba uniknout před šílenci, kteří se hlavní postavy snaží doslova uštvat. Anebo by to tak alespoň mělo vypadat. Bohužel tohle uštvání se zrovna ve snímku „Survival Instinct“ moc nepromítlo a celou dobu je to vlastně jen takový čajíček, který by očividně chtěl být něčím víc.

 Tohle je puška chlapče.

V hlavní roli máme dvě dvojice. Tou první je Stacey a její manžel. Společně se vydají na cestu autem, které se ale ukáže jako problém, protože právě to auto je zradí. Druhou dvojicí jsou otec a syn, kteří míří do divočiny na lov, a otec ukazuje synovi, jak být skutečně chlapem. Právě skutečnost, že manželskému páru odejde auto, se stane jako vhodnou příležitostí pro zdokonalování synovy výuky.

 Musíš s ní pořádně mířit.

Tady už se snímek „Survival Instinct“ vydává tou cestou, že je Stacey lovená zvěř, nebo tak by to mělo být. Ale z jednotlivých scén máte pocit, že je to jen taková dětská hra. Jasně, je to omezeno tím, že měli tvůrci pár herců a nebylo koho vybíjet, ale bohužel to vede k tomu, že se snímek celkem rychle stává nudným a není zde žádná pořádně vyhrocená scéna, která by alespoň evokovala napětí.

 Hlavně houslím aby se nic nestalo.

Docela dobrým příkladem toho, jak to nefunguje, je scéna v autě. Stacey se chce pomstít. Jednou jí auto šlo nastartovat, i když s ním byly dosud problémy, a tak si myslí, že to půjde i ve chvíli, kdy zlořád bude stát proti ní. Tady byl náběh na menší drama, ale okamžitě je to zabito a scéna prostě nefunguje. Fungovala by v komedii, ale tou snímek „Survival Instinct“ rozhodně není a nehraje si na ni.

 A takhle to začalo. Prostě jen někam jela.

„Survival Instinct“ je britským pokusem o pořádné drama o přežití, o hru kočky a myši, která by měla být napínavým filmem. Ale ukazuje se, že v tomhle není ani za mák napínavého a je to jen snaha dotáhnout to ke stopáži, která by se dala považovat za celovečerní film. Tohle mi přišlo, že tvůrci viděli jako důležitější než třeba fakt, že by to v takovém případě mohlo být divácky nudné. A ono to je příšerné.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (mučení, survival)


Přidat komentář