Suspension (2015)

50%
Když kreslíte brutální komiks, musíte si dát pozor na následky.

Suspension

Kanada, 2015, 87 minut

 

Režie: Jeffery Scott Lando

Scénář: Kevin Mosley

Hrají:

Ellen MacNevin (Emily)

Taylor Russell (Carrie)

Courtney Paige (Theresa)

Steve Richmond (Jason)

 

Mám slabost pro komiksy, což také může být skutečnost, proč jsem tomuhle snímku dal průměrné hodnocení, i když si to dějem nijak zásadně nezaslouží. Ale právě skutečnost, že je komiks důležitou součástí tohoto filmu a jeho vyprávění, přimhouřil jsem obě oči. V hlavní roli je totiž dívka, Emily, která si docela ráda kreslí. A právě tahle skutečnost ji přivede do pořádných problémů v její škole.

 Bude nůž stačit?

Emily si totiž nekreslí jen doma, kde na to má klid, ale jelikož ji škola asi moc nebaví, kreslí si i při vyučování. Asi by to ani nevadilo, je to celkem normální, že studenti nevěnují výkladu pozornost a sem tam si něco načmárají. Jenže Emily kreslí celkem brutální scény. Takové, které sledujeme zahrané a až po chvíli zjistíme, že je ve skutečnosti dívka vrhá na papír jako panely svého komiksu.

 Hlavně zachránit brášku.

Učitelka se docela vytočí, protože panely jsou opravdu kruté, což nakonec vede k tomu, že je Emily na určitou dobu vyloučena z vyučování. Místo toho, aby pak šla na nějakou školní party se svými spolužáky. Hlídá svého bratra. Oni by jí na akci asi ani nechtěli, protože je pro ně Emily póvl a nikdo se s ní vlastně nebaví. A tak si dál kreslí svůj komiks s brutálním sériovým vrahem.

 Jedna, dvě, vrahoun jde.

A pak, když hlídá svého malého bratra, někdo zaklepe na dveře. Někdo, kdo má na obličeji masku. Masku, která vypadá skoro jako maska vraha z jejího komiksu. V tuhle chvíli už film, který se mi do té doby jevil jako zajímavý, přestává být zábavný a stává se celkem nenápaditým a také ne až tak explicitním slasherem. A to je škoda, protože jinak by to mohlo i docela fungovat.

 Jojo, ruka ve dveřích funguje vždy.

„Suspension“ patří k filmům, které mají docela dobrý začátek, ale jakmile dojde na další dění, uvědomíte si, že už to prostě není ono a že film s ničím dalším, co by bylo zajímavé, nepřichází, a prostě jen hraje na to, že chce mít všechno hotové, jak je to v žánru obvyklé. Přechod postavy z knihy do reality nakonec také není ničím, co by bylo vyloženě nové. Jen ten komiks se mi v tom líbí, i když mohlo být samotných záběrů na panely více.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář