Sweet Home (2015)

60%
Španělsko-polská koprodukce celkem zafungovala.

Sweet Home

Španělsko, Polsko, 2015, 80 minut

 

Režie: Rafa Martínez

Scénář: Ángel Agudo, Rafa Martínez a Teresa de Rosendo          

Hrají:

Ingrid García Jonsson (Alicia)

Bruno Sevilla (Simon)

Oriol Tarrida Homedes (El Liquidador)

 

Když se tak na snímek „Sweet Home“ podíváte, on je vlastně celkově jednoduchý. Nemá komplikovaný děj, je celkem přímý, ale přesto to není film, jenž by nudil. Jasně, budete celou dobu vědět, kam to spěje, nakonec vás to ani nemá moc čím překvapit, stále si ale myslím, že to není snímek, který nudí. Jednoduše dostanete to, co čekáte, navíc ve velmi dobrém provedení.

Prostředí je zajímavé.

Simon (Bruno Sevilla) má narozeniny. Nechceš žádné dárky, nechce žádnou oslavu. Alicia (Ingrid García Jonsson) ho má ráda, a tak jde proti jeho přání a vezme ho do jednoho starého domu – je to překvapení, a tak má Simon zavázané oči – kde s ním chce narozeniny oslavit. On trochu remcá, ale nakonec je rád. Mají sex, že jo. Jenže pak mu dá Alicia dárek, a to už Simon nerozdýchá a sprdne ji. Co si jako myslela, dávat mu dárky?!

Ve dvou se to lépe táhne.

To by ještě bylo v pohodě, prostě jen další naprosto zbytečná hádka mezi milenci, kdyby najednou nedošlo k tomu, že je Simon v téměř opuštěném domě napaden útočníky. Ti měli jen celkem jednoduchý úkol. Vystrnadit – rozuměj zabít – posledního starého nájemníka domu, aby se konečně dalo s domem dělat i něco jiného než ho nechat jen chátrat a hnít. Ale možná zde hnije něco jiného.

Chlápek se sekyrou je hodně nebezpečný.

Alicia a Simon musejí zapomenout na to, jak se pohádali kvůli nechtěnému dárku, jenž se nakonec ukáže jako velmi přínosný, a společně bojují o zachování vlastních životů. Trojice po nich jde, ale oni jsou ochotní udělat cokoli, aby se zachránili. Jenže to ještě netuší, co přijde. A díky tomu je snímek celkem pěkně gory, triky zde jsou velmi dobré a rozhodně neurazí ani náročnějšího diváka.

V téhle situaci křik nepomůže.

Španělsko-polský snímek „Sweet Home“ je přímočarým survivalem spojeným s home invasion, kdy ústřední dvojice je natolik snesitelná, uvěřitelná a dobrá, že vůbec nevadí, že je sledujete v celkem očekávaném příběhu. Tady jde o to, že jim i docela fandíte. A popravdě nebudete chtít, aby některé scény došly svého naplnění, jak jim budete místy držet palce. Z tohohle pohledu film funguje.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář