Symptom Pandorum (2009)

60%
Probudit se ve vesmírné lodi není sranda, když ani nevíte, co tam děláte.

Symptom Pandorum

Pandorum

Německo, Velká Británie, 2009, 108 minut

 

Režie: Christian Alvart

Scénář: Travis Milloy a Christian Alvart

Hrají:

Dennis Quaid (Payton)

Ben Foster (Bower)

Cam Gigandet (Gallo)

Antje Traue (Nadia)

 

Tenhle film se mi docela špatně hodnotí. Na jednu stranu jsou zde dobré prvky, které samy o sobě fungují skvěle. Na druhou stranu je tu celek, který osobně nepovažuji za zásadně povedený. Je to především dáno tím, že se na film v některých chvílích hodně špatně kouká a vy pořádně ani nevíte, co se vlastně stalo, protože prostě nechápete, jak to někdo mohl takhle špatně sestříhat.

 Snad ho zlej obličej zachrání.

„Symptom Pandorum“ je sci-fi horor, který od prvních momentů dává vzpomenout snímek Horizont události, a to hlavně díky dobré vizuální stránce, ale také můžete mít pocit, že sledujete něco, co se snaží navázat na „Vetřelce“. V konečném důsledku se nejedná ani o jedno a film si jde svou vlastní cestou, kterou je v podstatě mysteriózní survival, v němž nějakou chvíli nebudete tušit, o co vlastně jde.

 Pěkná hrdinka.

Payton (Dennis Quaid) a Bower (Ben Foster) se probudí na vesmírné lodi, aniž by tušili, jak se tam dostali a co je jejich úkolem. Rozhodnou se tedy s někým spojit a mezitím trochu loď prohledat. I když to vypadá, že je loď prázdná, tady první dojem skutečně klame, a kromě toho, že jsou zde normální lidí, jsou zde také jiní, kteří chtějí s těmi normálními bojovat. A na akci si film docela zakládá.

 Pěkná příšera.

S tou akcí je docela problém, protože právě zde se nejvíce projevuje střih, který je v tomhle filmu otřesný. Já si myslím, že to mělo vést k tomu, aby měl divák z filmu schizofrenní pocit, ale podle mého je toho prostě moc a efekt to nesplňuje. Navíc i v rámci střihu vznikají podivné chyby, kdy například máte pocit, že zrůda nalétává na kopí, ale střihem zjišťujete, že se ani zdaleka nenabodla.

 Co má asi za zády?

Přesto musím v konečném důsledku uznat, že z hlediska sci-fi hororu se jedná o relativně povedený snímek, který ukazuje, že v tomhle propojení žánrů je pořád potenciál a záleží jen na tvůrcích, jakým způsobem to pojmou a jak se budou na sebou zvolené téma dívat. Tady by šlo ještě v některých momentech přitvrdit, ale i tak si myslím, že hororovou část má film splněnou dobře.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery, vrazi, mimozemšťani)


Přidat komentář