Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

25%
Poprvé to ušlo, ale podruhé už ne.

Tajemství loňského léta 2: Rok poté

I Still Know What You Did Last Summer

USA, 1998, 100 minut

 

Režie: Danny Cannon

Scénář: Lois Duncan a Trey Callaway

Hrají:

Jennifer Love Hewitt (Julie James)

Freddie Prinze Jr. (Ray Bronson)

Brandy Norwood (Karla Wilson)

Mekhi Phifer (Tyrell)

 

Pořád vím, co jsi dělala minulé léto, nebo vlastně už to předminulé. A tak došlo k natočení pokračování s názvem „Tajemství loňského léta 2: Rok poté“, které by mělo dál rozvíjet nějakou mytologii, jež je vlastně nulová. Jenže v devadesátkách podobné filmy díky „Vřískotu“ letěly, takže se tvůrci rozhodli, že i tenhle kus musí mít svoje pokračování. Jen zapomněli na to, že to chce trochu invence.

 Holky jsou ještě v pohodě.

Jak by mělo vypadat pokračování filmu o vrahovi, který jde po studentech? Tak samozřejmě, že to bude film o vrahovi, který půjde po těch samých studentech, pokud zde nějací zbyli. Jennifer Love Hewitt si tak v klidu mohla zopakovat postavu Julie a ještě více tak podpořit skutečnost, že tohle je opravdu jenom odpadlík od „Vřískotu“, kdy jedinou invencí je hák, který vrah používá.

 Tady už tolik v pohodě nejsou.

V prvním filmu tohle ještě mohlo fungovat, protože ten vrah byl dobře navržený a skutečně dovedl vyděsit. Nejvíce tím, že prostě jenom stál. Jenže tohle už je pokračování, které jen kopíruje první film, a tak jsou zde stejné scény a ono to stání vraha už není přece jen tak účinné, jak bylo v prvním filmu. Už jen čekáte, kde se zase objeví, a možná si u toho sem tam i trochu zívnete.

 A tady už je všechno zase v háji.

Aby to nebylo tak nudné, tak se děj přesune na Bahamy. Je však celkem jedno, co je to za ostrov, protože děj se stejně odehrává v jednom zapadlém hotelu, který sice vypadá celkem pěkně, ale jeho manažer je magor (Jeffrey Combs) a další zaměstnanci jsou tu jenom proto, aby měl kdo umírat. Jinak už jenom prší, aby byla ta atmosféra pro vraha v pršiplášti správná a on do prostředí zapadl.

 Taková hra...

„Tajemství loňského léta 2: Rok poté“ je pokračováním, které nijak nepřispělo k budování čehokoli, akorát diváci budou mít pocit, že si zašli na jeden film dvakrát. A je to i tím, že ty postavy jsou stejné. Tím si navíc tvůrci v podstatě anulovali možnost, aby byl divák napjatý z toho, kdo je vlastně vrah, protože ona je ta pointa celkem očekávaná. Nikdo jiný do toho ani zapletený být nemůže.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (slasher)


Přidat komentář