Tajemství pokoje 213 (2017)

50%
Švédský pokus o rodinný horor.

Tajemství pokoje 213

Rum 213

Švédsko, 2017, 80 minut

 

Režie: Wingard

Scénář: Ingelin Angerborn, Martin Jern, Emil Larsson

Hrají:

Anki Lidén

Lisette Pagler

Arman Fanni

Ella Fogelström

 

Natočit horor, který bude přístupný v podstatě pro celou rodinu, rozhodně není jednoduché sousto. Tak trochu se to povedlo s americkým filmem „Husí kůže“, ale pořád to není vyloženě film pro hororové fanoušky, protože je to spíše dětské a snaží se to být až moc zábavné. A podobnou cestou se vydali i švédští filmaři, když se rozhodli natočit snímek „Tajemství pokoje 213“.

Holky v akci.

Snímek „Tajemství pokoje 213“ ale přece jen není tak bombastický, pokud se trikové stránky týká, jako je tomu v případě filmu „Husí kůže“. A není ani tak odlehčený, takže by se skoro zdálo, že to bude něco, co se bude hororu přibližovat více než dětskému filmu. Nakonec ale zjistíte, že je to pořád jen film pro děti, který se jen sem tam snaží diváka trochu vyděsit. Ale ne moc.

Asi lamač holčičích srdcí.

Elvira (Wilma Lundgren) není zrovna moc nadšená z toho, že musí jet na letní tábor. Štve ji to hlavně proto, že s ní nemohla jet její nejlepší kamarádka. To vám dokáže zkazit veškerou zábavu, na niž byste byli připraveni. Jenže co má dělat, když už na tábor musí. A tak se nakonec rozhodne, že se trochu přizpůsobí situaci. Na táboře nakonec jsou další zajímavé děti, s nimiž se dá bavit.

Holky jsou na stopě.

Jenže pak dojde k tomu, že se Elvira a další děti musejí přesunout do nového pokoje. Do pokoje číslo 213, protože jiný díky potopě není volný. Tenhle pokoj je ale docela zajímavý, protože už dlouhých šedesát let se v něm nikdo neubytoval. Co za tím asi vězí? Má to nějakou souvislost s dívkou v bílém, která se najednou začíná dětem objevovat? A co všechno ví stará paní?

Rituály jsou nebezpečné.

Švédský snímek „Tajemství pokoje 213“ je takovým milým pokusem o rodinný horor, což ho bohužel celkem jasně omezuje. Pro děti je to něco, u čeho by se možná mohli trochu bát, ale pro dospělé je to popravdě docela unavující a poměrně nudný snímek, který toho moc nepřinese. Lekačky jsou hodně umírněné a nakonec ani scénář nepřináší příběh, který by tolik zaujal.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, děti)


Přidat komentář