Tales That Witness Madness (1973)

50%
Studio Amicus a jeden z jeho povídkových filmů.

Tales That Witness Madness

Velká Británie, 1973, 90 minut

 

Režie: Freddie Francis

Scénář: Jennifer Jayne

Hrají:

Kim Novak (Auriol)

Georgia Brown (Fay Patterson)

Joan Collins (Bella Thompson)

Jack Hawkins (Dr. Nicholas)

 

Jak už název snímku „Tales That Witness Madness“ napovídá, tak se bude jednat o povídkový film, který je protkaný linií s Donaldem Pleasencem a Jackem Hawkinsem, kdy tito dva psychiatři řeší čtyři případy, které Pleasence v minulosti měl. A právě tyto čtyři případy se stávají čtyřmi povídkami, které se ve filmu objevují. První z nich se jmenuje „Mr. Tiger“.

 Je to jenom strom.

Středem této povídky je chlapec, který má zajímavého imaginárního kamaráda. Pana tygra. Pan tygr je hodně speciální kamarád, s kterým se chlapec baví celkem normálně, což ale není rodičům úplně po chuti. Ano, v tomto případě studio Amicus využilo celkem klasické hororové téma, které má výborné finále, jež je z hlediska střihu, triků a celkově aranžování scény výborně zachyceno.

 Dobrá maska.

Druhou povídkou je „Penny Farthing“. Vypráví o historických předmětech, které mají moc, jež mění život osoby, která se s nimi dostane do kontaktu. Celkově nejslabší povídka celého filmu. Následuje ale „Mel“, což je povídka s tak bizarním nápadem, že vám její finále zůstane v hlavě. Je to jen povídka o tom, jak si muž přivede domů speciální strom, což se jeho manželce moc nelíbí, ale gradace je tady skutečně krásně ujetá.

 Nebo to není jenom strom?

Poslední povídkou, samozřejmě ještě před tím, než se uzavře linie s psychiatry, je „Luau“, což je ve skutečnosti tradiční havajský oslava, možná i rituál, jehož smyslem je především zábava. Ale v tomto případě se ukáže, že je vhodnější rituál provádět s pannou, jejíž maso může být obětováno. Není to gore film, ale přece jen jsou zde prvky, které s vámi docela dovedou otřást. Není příjemné se na to dívat.

 Co to drží?

Snímek „Tales That Witness Madness“ nepřináší nějaké zásadní hororové povídky, které by stálo za to si více pamatovat, ale přece jen jsou zde některé nápady, které jsou docela dobře provedeny. Hlavně povídka „Mel“ je výborná svým pojetím a bizarností. Díky tomu si tak „Tales That Witness Madness“ dokráčely k celkem zdatnému průměru, který má zajímavé herecké obsazení – Donald Pleasence, Kim Novak nebo Joan Collins.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář