Tasmánští čerti (2013)

50%
Tasmánští čerti ještě nebyli větší a vražednější. Nebo minimálně digitálnější.

Tasmánští čerti

Tasmanian Devils

Kanada, USA, 2013, 91 minut

 

Režie: Zach Lipovsky

Scénář: Brook Durham

Hrají:

Danica McKellar (Alex)

Kenneth Mitchell (Jayne)

Mike Dopud (Anderson)

Roger R. Cross (Simon)

 

Tasmánský čert (alias ďábel medvědovitý) je vlastně na první pohled docela mírumilovné stvoření. Takový medvídek, který je roztomilý, alespoň do chvíle, než vytasí ty svoje pěkně ostré zoubky. Je to pořádná bestie, která je schopná bojovat jako malý berserk. Není divu, že se o něm vypráví legendy a je celkem logické, že se sem tam stane hlavní postavou nějakého toho hororu. To se právě stalo v případě snímku „Tasmanian Devils“, který z nich dělá pořádná monstra.

 Pauza nikdy neuškodí.

Snímek „Tasmanian Devils“ je moderní béčko, což se už od začátku nesnaží nijak skrývat. Nečekejte nic, co se podobá tomu kreslenému tasmánskému čertovi z Bugse Bunnyho, ale stejně tak se smiřte i s tím, že tady se na nějakou podobu s těmi skutečnými tvory se nehraje. Ti jsou příliš malí a tady bylo potřeba vytvořit něco děsivého. A jak to tak vypadá, to se v současné době může podařit jenom prostřednictvím levných CGI efektů, které od začátku mohou kazit dojem.

 Teda takhle blbě se zaseknout...

Dění se točí kolem skupiny base jumperů, kteří si ne úplně dovoleně skáknou kdesi v divočině, a hned první skok dopadne celkem nešťastně, i když efektně. Tvůrci si na nic nehrají, hned to do nás perou béčkovými prvky jako například temnou jeskyní, kde se skrývá něco zlého, co je spuštěno krví. Na base jumpery jsou posláni místní strážci parku a všichni dohromady se pak musí postarat o to, aby přežili alespoň ještě pár hodin. Krev probudila něco, co mělo zůstat v klidu. Ano, samozřejmě je to menší smečka obrovských tasmánských čertů.

 Tohle naštve...

O hororovou atmosféru je zde trochu snaha, ale moc se to nedaří, a tak se tvůrci zaměřili na to, že před sebou mají docela akční film. To využili k tomu, aby béčko dostalo celkem grády. Nejlepší je to, když se tam ty CGI příšery neobjeví, ale snesete je, protože je možné si na ně zvyknout. Objevují se po hříchu docela často. Film si toho byl vědom, a tak prostě hraje s tím, co má.

 Pořádně drsná strážkyně lesa.

Mám rád béčka, která se jako béčka tváří a nehrají si na něco víc. „Tasmanian Devils“ je jedním z těch filmů, které prostě chtějí bavit, chtějí vám urvat váš čas a chtějí vám dát trochu akce a vzrušení. Jak se někde objeví plamenomet, je to hned plusový bod, navíc Danica McKellar je herečka, na kterou se prostě dobře kouká. Nakonec je v té roli i celkem uvěřitelná, pokud jste ochotni hrát hru, která je vám prezentována.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (béčka, survival, zvířata)


Přidat komentář