Taste the Blood of Dracula (1970)

45%
A bude se ochutnávat upíří krev.

Taste the Blood of Dracula

Velká Británie, 1970, 91 minut

 

Režie: Peter Sasdy

Scénář: Anthony Hinds podle románu Brama Stokera

Hrají:

Christopher Lee (Dracula)

Geoffrey Keen (William Hargood)

Gwen Watford (Martha Hargood)

Linda Hayden (Alice Hargood)

 

Když se na jednotlivé filmy z draculovské série od Hammeru podíváte – mimochodem tohle je v chronologickém pořadí natáčení pátý film, i když na Horor Webu bude recenzován jako poslední – zjistíte, že ve všech filmech – tedy od druhého – jde vlastně jen o to jak dostat Draculu znovu na nohy, znovu ho nechat sát – nejlépe ladné dámské krčky – a pak ho zase v závěru nechat zabít.

 Strýčku, a můžu pak taky?

Ani ve filmu „Taste the Blood of Dracula“ nejde o nic jiného, a tak se tvůrci primárně pokusili o to, aby byla alespoň ta cesta ke vzkříšení hraběte zajímavá. Nevím, jestli je úplně zajímavá, ale minimálně je trochu nová. Hned na začátku máme zabití Draculy, aby se mohl proměnit v prach a nějaké zbytky vlastní krve. Scéna zabití je mimochodem jednou z nejefektivnějších a nejlepších ve filmu. Krvácení z Draculových očí není trikově dokonalé, ale stejně budí hrůzu.

 Ten pohled!

A pak už na scénu nastupují tři znudění pánové, kteří chtějí zažít něco trochu nového, co by rozhodilo tu zatuchlinu jejich životů. Do cesty jim vstoupí mladík, který dá najevo, že by skutečně mohli zažít zkušenost, která se nebude v jejich životě opakovat, zkušenost, která bude spojena samozřejmě s obřadem, během něhož by mělo dojít k tomu, že bude Dracula znovu chodit po světě. I když pánové těsně před koncem couvnou, už je moc pozdě na to, aby vzkříšení mohli zastavit.

 Jdu s pro tebe!

A tak máme po půl hodině hraběte znovu na scéně. Pokud to do této chvíle bylo zajímavé, tak následuje pasáž, která už zase tak zajímavá není. I když zde jsou alespoň nějaké náznaky nahoty, která by vás trochu mohla vytrhnout, i ona zůstává skryta. Čeká vás tedy hlavně klasická snaha se Draculy zbavit, akorát s tím rozdílem, že tentokrát chybí Van Helsing, aby to bylo alespoň ještě o kousíček méně tradiční.

 To je kříž!

„Taste the Blood of Dracula“ je tak prostředním filmem v celé hammerovské sérii s Draculou, a jako kdyby právě tahle sama skutečnost definovala i to, kde je na žebříčku kvality filmů. Není to dobrý upírský horor v tom smyslu, že se vám jednoduše všechny ty příběhy zají a splývají vám. Tenhle je ještě prvních 20, možná 30 minut zajímavý, ale pak už to spadne do standardu.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář