Tell-Tale (2009)

40%
Jedno srdce, které se snaží něco říct. A k tomu Lena Headey!

Tell-Tale

Velká Británie, USA, 2009, 93 minut

 

Režie: Michael Cuesta

Scénář: Dave Callaham podle povídky Edgara Allana Poea

Hrají:

Josh Lucas (Terry Bernard)

Lena Headey (Elizabeth Clemson)

Brian Cox (Phillip Van Doren)

Bea Miller (Angela Bernard)

 

Když v nějakém filmu – nebo i seriálu – hraje Lena Headey, je to důvod k tomu, aby se mi na snímek chtělo kouknout ještě o něco více. Tohle je herečka, která jen svou přítomností dovede film rozzářit. Jedna z nejkrásnějších hereček, jaké znám, a vůbec nevadí, že už je jí přes čtyřicet. Má v sobě tolik, co by jiné ženy mohly jen obdivovat. Jenže ani její přítomnost snímek vždy nezachrání.

 Letí holky i na takové jizvy?

Snímek nezačíná úplně špatně. Máme tu muže, Terryho v podání Joshe Lucase, který si musel projít transplantací srdce, aby se mohl dál starat o svou jedinou dcerku, kterou vychovává sám. Operace se zdařila a vypadá to, že Terry má nárok na trochu štěstí, když se postupně dokope k tomu, aby pozval lékařku své dcery na rande – tou lékařkou je Elizabeth v podání zmiňované Leny.

 Bude to láska?

Do téhle chvíle je to ještě dobré a vy nevíte, co očekávat. V takovém momentě může přijít cokoli a snímek se může vyvinout v podstatě jakýmkoli možným způsobem. Jenže pak začnete tušit. Zjistíte, že Terry má podivné vidiny, které vedou k násilnému chování. Není to zrovna něco originálního a vy si uvědomujete, že to bude mít nějakou spojitost s tím jeho novým srdcem.

 No není krásná?

Bohužel v tu chvíli snímek plně ztrácí na originalitě a stává se jen takovou rutinou, kterou mohou zachránit jen herecké výkony a některé překvapivé scény. To se daří opravdu jenom částečně, možná i proto, že Lena Headey dostává málo prostoru a její postava je nesmírně klišovitá a pořádně v sobě nemá hloubku. Tohle je škoda, já bych jí docela rád viděl v zajímavějších rolích.

 Hele, Brian Cox!

„Tell-Tale“ v sobě nemá potřebný potenciál, kterým by dovedl strhnout, anebo který by dovedl skutečně ohromit nebo ochromit diváka. Je to taková sázka na jistotu, která s sebou nenese nic speciálního, ale jednoduše chce divákovi malinko zamotat hlavu. Ani to se moc neděje. Zůstává tedy u toho, že je snímek spíše podprůměrný než jakýkoli jiný. Ani Lena to nezachrání.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář