Temná píseň (2016)

40%
Temná píseň, která nakonec moc temně nezní.

Temná píseň

A Dark Song

Irsko, Velká Británie, 2016, 100 minut

 

Režie: Liam Gavin

Scénář: Liam Gavin

Hrají:

Steve Oram (Joseph Solomon)

Catherine Walker (Sophia)

Susan Loughnane (Victoria)

Mark Huberman (Neil Hughes)

 

„Temná píseň“ je název, který zní docela zajímavě a navíc vám na první pohled rozhodně neřekne, o čem tenhle snímek, který vznikl v irsko-britské koprodukci, bude vyprávět. A ani po několika minumtách vám to nebude úplně jasné, stejně jako po dokoukání tohoto filmu budete sedět a přemýšlet, jestli jste vážně viděli to, co si myslíte, že jste nakonec viděli. Je to film, který dovede překvapit.

Hlavně si dělat poznámky.

Přitom základní zápletka není až tak zvláštní, ta zvláštnost filmu vychází spíše z toho, jak se postavy chovají, jak jednají a co se děje v jednotlivých scénách právě jejich vinou. K tomu stačili vlastně dva herci. Sophii si zahrála Catharine Walker a Josepha Solomona pak Steve Oram. Jasně, jména, která nic moc neřeknou, ale jsou to oni, na kterých snímek stojí. Oni a scénář.

Rituál je trochu divadlo.

Musí se uznat, že scénář v sobě má docela dost tajemného. Sophia je žena, která ví, po čem jde, ale její směr je skutečně podivný. Jde jí totiž o vyvolání nějakého temného rituálu. A to je důvod, proč kontaktuje Josepha Solomona, který by měl být v téhle oblasti docela zběhlý a s temnými silami by se měl setkat. Nyní by se s nimi měla setkat i Sophia, pokud vše půjde dobře.

Čí je ta stehenní kost?

Joseph Solomon je celkem podivín, ale i Sophia je divná. Má svoje tajemství, které postupně vyplouvá na povrch a odhaluje se. Solomon si její přítomnost užívá podle sebe a sem tam i trochu využívá své schopnosti k celkem specifickým aktivitám. Scénář má gradující tendenci, a to až do scén, které skutečně neočekáváte a které vás mohou přimět si říct, že to je celkem originální, stejně jako že to je celkem kravina.

Hezké...

Snímek „Temná píseň“ má hororový spíše jen nádech, než aby se skutečně jednalo o hororový film. Jeho finále už je spíše takové filosofické až metafyzické, což se přiznám, mně úplně nesedlo. Ale do té doby tu byl potenciál pro něco, co mohlo být dobré psychologické drama, které se ale v konečném důsledku nekonalo. Rozhodně to je ale film, který se dá sledovat bez újmy na zdraví.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář