Temné léto: 1. sezóna

60%
Seriál o zombie apokalypse, kdy sem tam máte nepříjemný pocit, že jste přímo v centru dění.

Temné léto: 1. sezóna

Black Summer

8 dílů, 2019

 

Tvůrce: John Hyams, Karl Schaefer

Hlavní postavy:

Jaime King (Rose)

Justin Chu Cary (Spears)

Christine Lee (Kyungsun)

Sal Velez Jr. (William Velez)

 

Co se dá vymyslet v zombie žánru nového? Asi toho už moc nebude, ale na to se první sezóna seriálu „Temné léto“ neptala. Ne, to ani zdaleka. Tvůrci se raději zeptali, jak prezentovat další zombie seriál tak, aby to bylo divácky zajímavé a aby to v sobě mělo potřebný náboj. A to se jim docela podařilo, i když seriál jako „The Walking Dead“ je hodně silná konkurence. Zatím nepřekonaná.

Vojáci v zombie hororu nesmí chybět.

Síla seriálu „Temné léto“ je v tom, že je rozdělen na celkem krátké epizody, kdy i v rámci jednoho dílu jsou zde úseky, které jsou oddělovány v podstatě jako kapitoly v knize. A funguje to. Máme tu nadpis kapitoly a pak se jede na jednu konkrétní epizodku, která se zaměřuje na vybrané postavy, aby pak skončila, začala se nová a my sledovaly zase jiné postavy.

Co to snědl?

Princip je jednoduchý. Zaměřit se na jednu skupinu, chvíli ji sledovat. Pak si od nich dát pauzu a sledovat skupinu druhou. Na jednu stranu se zdá, že jedou epizodky nekonzistentní, a to jsou, minimálně v délce, ale postupně zjišťujete, že e to všechno provázané a že to vlastně všechno směřuje k poslednímu, překvapivě nejkratšímu dílu, kde se všechno vyřeší. No dobře, všechno ne, ale příběh se do jisté míry uzavře.

Našli co hledali?

Na seriálu „Temné léto“ je velmi pozitivní skutečnost, že má dobrý drive, je to akční, i když holt za cenu, že zombie jsou zde rychlé. Kamera ale není statická, místy máte pocit, že jste to vy sami, kdo se dívá na záda hrdinům a snaží se s nimi unikat, nebo je postrkává kupředu. A nejlepší je pak skutečnost, že tu je absence hudby, hraje se jen na realistické zvuky. Funguje to skvěle.

Že  by spása shůry?

Jasně, první sezóna seriálu „Temné léto“ rozhodně není dokonalí. Zombie se místy chovají hodně divně, k některým postavám si vůbec nevytvoříte vztah, ale je to celé natočené tak, že máte pocit, že zombie apokalypsa není nic pěkného. A tak by to mělo být. S některými postavami se rozloučíte skoro mrknutím oka a přiznám se, že některé momenty mě dostaly. Nic nového, ale dobré to je.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář