Terrordactyl (2016)

40%
Pravěcí ještěři útočí v dalším béčku.

Terrordactyl

USA, 2016, 95 minut

 

Režie: Don Bitters III a Geoff Reisner

Scénář: Don Bitters III

Hrají:

Jack E. Curenton (Sampson)

Bianca Haase (Valerie)

Christopher John Jennings (Lars)

Kevin Keator (Thomas)

 

„Terrordactyl“ a pterodaktyl zní při anglické výslovnosti trochu podobně, vlastně v podstatě stejně, pokud máte silný přízvuk, a tak se tvůrci rozhodli, že na tom vystaví název filmu, ale také několik opakování této slovní hříčky přímo ve filmu. A jak sám tento kýčovitý název celkem jasně napovídá, snímek „Terrordactyl“ bude logicky béčko, které si na nic moc víc ani hrát nemůže.

 Jdeme lovit ptáky?

Docela se mi líbí, že tempo snímku je celkem svižné a hned od začátku se nám tu ten titulní prapták objevuje. I když ono to nejprve vypadá trochu jinak. Z nebe se totiž začínají snášet meteory a skupinka hlavních postav se jim připlete do cesty. Vzhledem k tomu, že je to parta nýmandů, pokusí se je využít ke svému zbohatnutí, protože to je jednodušší, než si zkusit najít lepší pracovní místo.

 Možná by to chtělo větší pistoli.

Skupina nýmandů se začíná trochu nabalovat, lehce jako sněhová koule, protože úvodní dvojice má docela problém s tím, že po nich jdou pravěcí ptáci. I když se to zdá nepochopitelné, důkazy jsou celkem zřejmé. Hlavně proto, že se jim jednoho létajícího praještěra podaří zabít na střeše jejich auta a převést k dalšímu ztroskotanci. Když už je loserů dost, je možné konečně začít bojovat o život.

 Krotitelé duchů?

Na snímku je celkem fajn, že pterodaktyl tu není jen jako obyčejné monstrum, ale tvůrci se pokusili o nějaký ten menší zvrat. Jasně, že by to nemohlo normálně logicky fungovat, ale v rámci logiky filmu... proč ne? Je to stupidní, ale to je tak nějak jasné už od začátku. S tím moc neuděláte, ale pokud vám podobná stupidita nevadí, najdete tu i nějaký ten vtipný moment, který vám třeba zvedne koutky úst

 No pták je to pořádný.

„Terrordactyl“ je klasický béčkový film současné doby, což znamená, že je zde celkem velké množství triků, které jsou celkem špatné, ale ne natolik, aby vám to vyloženě vadilo. Vidí se snadno horší. Celková struktura filmu je spíše komediální, takže v tomhle horor prostě nehledejte. Musí se ale nechat, že na takovou ptákovinu se to celkem povedlo. Nic skvělého ale je to snesitelné.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář