Tetsuo II: Body Hammer (1992)

50%
"Tetsuo" podruhé a jen trochu jinak.

Tetsuo II: Body Hammer

Japonsko, 1992, 83 minut

 

Režie: Shin'ya Tsukamoto

Scénář: Shin'ya Tsukamoto

Hrají:

Tomorowo Taguchi (Taniguchi Tomoo)

Shin'ya Tsukamoto (Yatsu)

Nobu Kanaoka (Kana)

Sujin Kim (Taniguchiho otec)

 

„Tetsuo“ je snímek, který dovede zaujmout. Propojení lidského těla s ocelovými částmi je jedinečné, je to bizarní, ale určitým způsobem je to krásné, i když smyslem samotného snímku rozhodně není potěšit lidské oko a prezentovat krásný příběh. Navíc filmu dodávala silnou atmosféru i černobílá kamera, která pro jeho natočení, především díky nedostatku financí, byla použita.

 Muž ve stroji.

Když se Shin'ya Tsukamoto rozhodl, že chce natočit druhý film, který ve svém názvu ponese slovo „Tetsuo“, tak chtěl ne nutně něco nového, ale snažil se natočit to, co se stalo jeho největším dílem nově. V podstatě mu šlo o to, že když se dostal k většímu množství peněz, tak natočí film znovu, trochu jinak. Remakoval sám sebe, kdy největším přínosem filmu je jeho barevná kamera.

 Že by virtuální realita?

I když Shin'ya Tsukamoto používal filtry, které daly filmu modré podbarvení, případně podbarvení v tónech chladnějších barev, tak film rozhodně nemá takovou sílu, jakou měl první Tsukamotův kousek. Není zde ona temná atmosféra, není zde silná syrovost, která je s tématem spojena. Barva filmu trochu ubrala, nemluvě o tom, že v novějším provedení nevypadá spojení lidského těla s ocelí tak temně a nezapomenutelně.

 Bolí to jen trochu.

Příběh filmu se točí kolem toho, že hlavní postavě unesou syna. Aby se syna pokusil zachránit, mění se hlavní postava v člověka s ocelovými/robotickými prvky. Pak už jde vlastně jenom o to, jak se daří jednotlivé prvky s tělem propojit. Tohle se celkem daří a jsou zde scény, některé ztvárněny celkem umělecky, zajímavě, jež vás dovedou i v tomhle „pokračování“ zaujmout.

 Ne, bolí to hodně!

„Tetsuo II: Body Hammer“ je filmem, který nedosahuje na sílu původního filmu a je trochu zklamáním oproti tomu, co Shin'ya Tsukamoto prve přinesl. Není to krok zpátky, ale není to ani skutečně krok kupředu, spíše taková stagnace na místě, která nikam nevede a zůstává u toho, co prezentoval již první film. Barva snímku rozhodně nijak moc nepomáhá. Prostě takový průměr.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář