The 16th Episode (2019)

30%
Chtěli jen další epizodu na svůj YouTube kanál.

The 16th Episode

USA, 2019, 93 minut

 

Režie: Jérôme Cohen-Olivar

Scénář: Jérôme Cohen-Olivar

Hrají:

Aouatefe Lahmani (Mesmer)

Einar Kuusk (Einar)

Rebecca Ramon (Helen)

Rosine Young (Paní Frangier)

 

Myslel jsem si, že Casablanca by moha být docela dobré prostředí pro to, aby se zde odehrával snímek, který by měl být podle všeho found footage, i když ono je to spíše jakési pseudo-found footage. Je to většinou natáčeno na kameru, kterou drží amatérský kameraman, ale pak jsou tu i záběry přímo na něj, které musejí být onou pomyslnou třetí osobou, tedy klasickou filmovou kamerou.

Hezká kněžka.

Tři YouTubeři – dva muži a jedna žena – se rozhodnou, že je skvělý nápad se vydat do Casablancy proto, aby měli více zhlédnutí na svém profilu. Vždyť kdo by nechtěl vidět video z Casablancy, město, kde se odehrával stejně pojmenovaný snímek? Ne, jasně, tahle trojice nejde po stopách Bogieho, jde jim spíš o něco tajemnějšího, co by mohlo být skutečným trhákem.

Jak dopadne kameraman?

Hned při natáčení jednoho z prvních videí dojde k tomu, že jsou napadeni a okradeni, což zrovna není nejlepší začátek, ale oni se nevzdávají, i když mezi nimi rozhodně jsou spory a jejich přátelství není vyloženě dokonalé. Ale jde přece o zhlédnutí, takže se zapřou a rozhodnou se pokračovat, protože Casablanca je přece tak zajímavá. Ještě zajímavější, než by tušili.

Hlavní hvězda se trochu sype.

Found footage horor „The 16th Episode“ má celkem klasickou gradaci, kdy nejprve se nic divného neděje, postavy prostě natáčejí, chtějí videa na YouTube, ale pak dojde k podivné události. A není jen jedna. Dění začíná eskalovat a je jasné, že v Casablance narazili na něco hodně divného. Tak moc divného, že by je to klidně mohlo i zabít. Nebo alespoň některé z nich.

Co má sakra s ksichtem?

Americký snímek „The 16th Episode“ nepřináší nic speciálně nového, ale vzhledem k tomu, jak moc nemusím found footage a myslím si o něm, že to je to nejvytěženější žánr v hororu, které už nedokáže nic přinést, tak mě horor „The 16th Episode“ vyloženě nevadil. Ano, dal jsem mu jen 30 %, ale v případě found footage to z mého pohledu vlastně není až tak špatné hodnocení.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi, found footage)


Přidat komentář